MEGAMOCNI

Co ma wspólnego mocz z zębami? oraz wysokie kobiety a rak i kakao

kobiety mocz rak

Dodano 2013-08-12 15:41:54 | Autor: Emil Kowalski

Chińskie badania nad wytworzeniem zęba z komórek macierzystych. Wpływ wzrostu kobiet w średnim wieku na powstawanie raka. Korzystny wpływ kakao na pamięć ludzką.

Wysokie kobiety – wyższe ryzyko raka

Na podstawie wnikliwych badań, które trwały 12 lata, naukowcy z College'u Medycznego Alberta Einsteina w Nowym Jorku, udowadniają, że wyższe kobiety są bardziej zagrożone różnymi nowotworami. Chodzi o raka piersi, jelita grubego, błony śluzowej trzonu macicy, nerek, jajnika. Są również zagrożone nowotworami tarczycy, szpiczakiem mnogim oraz czerniakiem. Badacze odkryli, że masa ciała ma mniejszy związek z pojawianiem się nowotworów aniżeli wzrost. Przebadano 20.928 kobiet. (1)

Zęby z moczu?

Chiny i Akademia Nauk w Guangzhou. Uczeni badają możliwość wyhodowani zębów z komórek macierzystych i w tym celu objęli doświadczeniem szczura. W jego nerce udało się im wyhodować ząb, który powstał dzięki…moczu. Uzyskany organ czyli ząb, był miękki lecz o podobnej strukturze jak prawdziwe zęby. Chińscy naukowcy zapowiadają dalsze badania i są przekonani, że w przyszłości w ten sposób uda się im stworzyć wierną kopię ludzkiego zęba. W tym celu będą pracować nad nową techniką formowania takiego organu. (2)

Kakao na pamięć?

Uniwersytet Harvard. Naukowcy doszli do wniosku, że kakao ma leczniczy wpływ na mózg. Dwie szklanki tego trunku dziennie to dawka chroniąca naszą inteligencję. Przeprowadzili oni eksperyment na 60 osobach o średniej wieku 63 lata. Wynik - picie gorącej czekolady lub kakao znacząco wpływało na pamięć u badanych osób. Filiżanki kakao, w przedstawionej dawce, zwiększają krążenie krwi w mózgu. To zaś ma bezpośredni wpływ na pamięć.

Źródła:

  1. Albert Einstein College of Medicine
  2. Geek

Interesują Cię podobne tematy - zajrzyj tu - E-Zdrowie

info. własne

zdj. Flickr