MEGAMOCNI

CRIS ze statuetką za działania na rzecz niepełnosprawnych

bez_barier Rybnik

Dodano 2014-05-21 12:45:01 | Autor: Jacek Gibel

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS otrzymało Honorowe Wyróżnienie Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych za innowacyjną działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Nagroda, którą odebrał prezes Centrum, Piotr Masłowski, została wręczona przez posłów Sejmu RP: Marka Plurę, Sławomira Piechotę oraz Marka Krząkałę.

Rybnickie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych ma na swoim koncie takie projekty jak "Akcja na rzecz spraw ważnych", "Nie tylko dla sprawnych", czy wciąż trwający "Sieć Enable - technologie informacyjne i komunikacyjne wspierające edukację osób niepełnosprawnych".

CRIS bierze też udział między innymi w projekcie "Aktywna integracja społeczna i zawodowa na ternie gminy Kornowac". W polu zainteresowań Centrum są też inne grupy społeczne - trudna młodzież czy długotrwale bezrobotni. To do nich skierowany jest "Budżet równych szans", kolejny pomysł rybnickiej organizacji.

W ramach spotkania o swoich zamierzeniach i doświadczeniach opowiedziała także Elżbieta Piotrowska ze Stowarzyszenia Oligos, powstałego przy inkubatorze prowadzonym przez CRIS. Oligos jest obecnie jedną z najważniejszych instytucji pozarządowych w województwie.

zdj. cris.org.pl

(inf. własna/rybnik.com.pl)