MEGAMOCNI

Czekolada w pracy i tycie - to już nie problem! - oraz grejpfrut na raka, ultradźwięki na stres i o odporności szczupłych

czekolada ezdrowie grejpfrut operacje stres ultradźwięki

Dodano 2013-08-08 10:20:24 | Autor: Emil Kowalski

Szczupli są słabsi - częściej umierają po operacjach. Soczysty owoc cytrusowy, skuteczny w walce z rakiem. Na stres ultradźwięki. Podjadasz słodycze w pracy a nie chcesz tyć, sprawdź co zrobić.

Ultradźwięki na stres?

USA. University of Arizona. Tamtejsi  naukowcy z uczelni dokonali odkrycia, że ultradźwięki o określonej częstotliwości, działają na świadomość i samopoczucie. Pozytywne działanie ultradźwięków ma bezpośredni wpływ na reakcje związane ze stresem. Jest opracowywana metoda leczenia depresji, właśnie z wykorzystaniem ultradźwięków.

Wykonano już pierwsze badania. Najpierw dokonał tego uczony Dr Stuart Hameroff, testując metodę na sobie a potem poddano badaniom grupę pacjentów. Rezultat – pacjenci odczuli poprawę samopoczucia na około 40 min. (1)

Grepfrut pomoże leczyć raka

USA. University of Louiseville. Badacze z tej uczelni opracowali metodę wytwarzania specjalnych nanocząsteczek z owocu grejpfruta, które mogą przenosić struktury RNA i DNA. Są także sktuteczne przy transportowaniu przeciwciał i leków, które są wykorzystywane w walce z nowotworami. Nanocząsteczki owocu są mniej toksyczne niż syntetyczne. Są naturalne i mniej kosztowne w wytworzeniu.

Dotychczas przeprowadzono badania na chorych na raka jelita grubego i nie zaobserwowano efektów ubocznych. (2)

Podjadanie czekolady w pracy – jest metoda

Anglia. University of Exeter. Badaniem nad działaniem 15 minutowego spaceru, zajął się prof. Adrian Taylor. Obserwacją objęto pracowników i odkryto, że przerwa podczas wykonywania obowiązków zawodowych i wykorzystana na krótki spacer, zmniejsza chęć zjedzenia czekolady.

Badanie te przeprowadzono na 78 pracownikach, miłośnikach czekolady. Przez 2 dni zachowywali abstynencję i jednocześnie rozwiązywali różne zadania. Podczas przerwy, połowa  maszerowała po bieżni a pozostali odpoczywali. Wszyscy mogli sięgać do woli po czekolady. Wyniki – ci którzy spacerowali zjedli o połowę mniej czekolady.

Jak widać to dobra metoda dla podjadaczy słodkości podczas pracy. Taki sposób bycia, może prowadzić do otyłości tak więc, tym bardziej metoda ta zainteresuje tych, którzy dbają o siebie. (3)

Szczupli częściej umierają po operacjach

USA. University of Virginia. Na uczelni zbadano statystyki zgonów w ciągu miesiąca od operacji. Było ich 190 tys. Badacze chcieli sprawdzić czy otyłość ma wpływ na ryzyko śmierci po operacji lub podczas jej wykonywania. Jak się okazało, to wbrew pozorom, chorzy o niższej wadze ciała, znacznie częściej umierały w ciągu 30 dni po operacjach z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej. (4)

Czasopisma źródłowe:

  1. "Trends in Pharmacological Sciences"
  2. "Nature Communications"
  3. “ScienceDaily”
  4. "Archives of Surgery"

Zobacz też "Twoje pieprzyki to Twoja dłuższa młodość! I też: o cynamonie, budyniu oraz tyciu przez zakupy!"

zdj. Wikipedia