MEGAMOCNI

Czy suszarka do rąk może ułatwić życie?

higiena łazienka suszarka

Dodano 2014-01-13 09:27:28 | Autor: Emil Kowalski

Osoby niepełnosprawne ruchowo nie mają łatwego życia w naszym kraju. Urzędy, kina, sklepy czy restauracje nie zawsze są przystosowane do obsługi osób z dysfunkcją ruchu. Łamanie barier architektonicznych ma za zadanie integrację osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. 

Coraz więcej miejsc publicznych zostaje wyposażone w specjalne podjazdy, windy oraz miejsca parkingowe umożliwiające samodzielne dotarcie do celu osobom niepełnosprawnym. W miejscu zamieszkania osoba pełnosprawna korzystająca na co dzień z kuchni czy łazienki, nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak wiele udogodnień potrzebuje niepełnosprawny, aby być samowystarczalnym. Trzeba wyobrazić sobie wjazd do kuchni osoby poruszającej się na wózku, w której znajdują się zbyt wysokie blaty czy też zlew zamontowany jest na wysokości uniemożliwiającej zmywanie osobie siedzącej. Poruszanie się w takiej kuchni wymaga pomocy sprawnej osoby.

Łazienka to kolejne miejsce, które bardzo często bywa wyzwaniem dla osoby niepełnosprawnej. Zbyt wąskie wejście lub mały metraż, niejednokrotnie stanowią barierę, którą ciężko jest pokonać. Aby ułatwić korzystanie z sanitariatów, często montuje się specjalne uchwyty mające za zadanie umożliwienie korzystania z toalety przez osoby mające problemy ruchowe. Są to rozwiązania konieczne, które prowadzą do usamodzielnienia się osób niepełnosprawnych. Czasami pomoc jest niezwykle prosta, wystarczy zamontować w łazience automatyczną suszarkę do rąk np. firmy Merida, której prostota użytkowania w znacznym stopniu ułatwi życie osobie z problemami ruchowymi.

Można zadawać sobie pytanie jak suszarka może ułatwić życie i wtedy dobrze jest wyobrazić sobie sytuację, w której siedzimy na wózku i mamy ochotę osuszyć ręce, a ręczniki papierowe umieszczone są na wysokości niedostępnej do sięgnięcia. Złość i bezradność w takiej sytuacji mogą wpływać na samopoczucie osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, dlatego też często najprostsze rozwiązania są genialne.