MEGAMOCNI

Czym jest dieta DNA?

dieta dna geny

Dodano 2013-05-21 14:50:17 | Autor: Emil Kowalski

Naukowcy stwierdzili, że w genach ludzkich zakodowany jest oczywiście wygląd. Lecz nie tylko. Również reakcja organizmu na dietę przy jednoczesnej utracie wagi to wiadomości struktury DNA. Różnice wśród ludzi sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi. Teraz wyjątkowość ta dotyczy także tego, że dwie osoby stosujące tę samą dietę i mające identyczny plan ćwiczeń w różnym tempie tracą wagę.

Niedawno naukowcy odkryli gen nazwany „słodki ząb”, który wpływa na odczuwanie pragnienia  spożywania ciast i czekolady, co dla wielu osób jest delikatnie mówiąc niesprawiedliwe. Nasze geny często nie są odpowiedzialne za nawyki, których chcielibyśmy się pozbyć. Można je także wykorzystać do wzmocnienia stosowanej diety.

Czym jest dieta DNA?

Przygotowano kilka programów, które są w stanie dopasować dietę oraz odpowiedni plan ćwiczeń przeznaczony dla twojego DNA. Dieta Nordiska została zaprojektowana na Uniwersytecie w Newcastle na podstawie założenia, że badania genetyczne są w stanie wyznaczyć prawidłową żywność dla rodzaju twojego ciała.  Na bazie testów genetycznych analizowana jest szybkość metabolizowania tłuszczów i węglowodanów oraz kontrola apetytu i aktywność mięśni. Po przeprowadzeniu testu DNA pacjent ma proponowaną jedną z 4 typów diet: niskotłuszczowa, niskowęglowodanowa, niskoglikemiczna oraz zdrowo zbilansowana.

Według dr Daniela Meyersfeld zakończyła się już era, w której każda osoba może mieć ten sam plan żywieniowy niezależnie od typu sylwetki, wieku i historii rodzinnej. Dlatego też zastosowanie planu opartego o DNA może okazać się bardziej skuteczne.

Skuteczność diety i planu ćwiczeń opartych na badaniach DNA została potwierdzona także przez amerykańskich trenerów gwiazd. Uważają oni, że o wiele szybciej można osiągnąć wyznaczony cel jeśli pod uwagę weźmie się genetyczną wyjątkowość każdego z nas.

 


Notka do redakcji:

Laboratorium testDNA Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 2003 r. specjalizując się w analizach ojcostwa i pokrewieństwa oraz diagnostyce medycznej. Obecnie laboratorium posiada ponad 100 punktów pobrań zlokalizowanych na terenie całego kraju jak i za granicą. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie www.testDNA.pl

zdj. Wikipedia