MEGAMOCNI

Darmowy transport dla niepełnosprawnych w dniu referendum

bez_barier referendum Warszawa

Dodano 2013-10-08 07:39:42 | Autor: Jacek Gibel

Do referendum w sprawie odwołania prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz pozostało już tylko 6 dni. W niedzielę niepełnosprawni będą mogli skorzystać z zapewnionego przez ratusz bezpłatnego, specjalistycznego transportu. Zgłoszenia są już przyjmowane.

Transport będzie organizowany z dowolnie wskazanego miejsca do punktu głosowania i z powrotem. Zamówienia są przyjmowane pod numerem telefonu (22) 870 08 08 w dni powszednie oraz w sobotę przed referendum - w godzinach 8-16. Poza tymi godzinami można nagrać zgłoszenie na automatyczną sekretarkę - należy podać swój numer telefonu, operator oddzwoni następnego dnia. W dniu referendum transport będzie można zamówić w godzinach 7-19.

Z bezpłatnego transportu będą mogły skorzystać osoby mające problemy z poruszaniem się. Prawdopodobnie niepełnosprawnych na głosowanie będzie dowozić straż miejska, jednak ustalenia w tej sprawie ciągle trwają.

Dodatkowo na stronie Urzędu Miasta działa wyszukiwarka siedzib obwodowych komisji ds. referendum, informująca także czy dany lokal posiada podjazd dla niepełnosprawnych.

Aby niedzielne referendum było ważne, musi wziąć w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób.

(inf. własna/ddv.pl)