deaflympics igrzyska niesłyszący Pióro Sofia

Dodano 2013-08-05 09:19:11 | Autor: Jacek Gibel

Wczoraj zakończyły się igrzyska olimpijskie sportowców niesłyszących w Sofii. Ze stolicy Bułgarii Polacy wyjechali zaledwie z czterema krążkami.

W dorobku naszych reprezentantów znalazły się dwa złote krążki oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął nasz najlepszy pływak Artur Pióro, zwyciężając w stylu dowolnym zarówno na 400, jak i na 1500m.

Srebrny krążek powędrował do Elżbiety Zaręby w maratonie, a brązowy - do dżudoczki Natalii Brzykcy w kategorii +70kg.

Polacy zajęli osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej igrzysk. Zwyciężyła ekipa Rosji, gromadząc aż 67 złotych, 52 srebrne i 58 brązowych medali. Druga w klasyfikacji Ukraina miała już "tylko" 21 złotych, 30 srebrnych i 37 brązowych krążków.