MEGAMOCNI

Dobre maniery w stosunku do niepełnosprawnych już wkrótce w książce

książki maiery wychowanie

Dodano 2013-02-25 14:16:44 | Autor: Emil Kowalski

Savoir-vivre to nic innego jak zbiór dobrych manier, których to uczymy się od dziecka i stosujemy w codziennym życiu. Kulturalne odnoszenie się do innych osób to podstawa dobrych relacji międzyludzkich. Jednak nie zawsze wiemy jak się zachować w niektórych sytuacjach.

Tak czasem bywa, gdy na naszej drodze staje osoba niepełnosprawna. Z racji tego, że obcujemy cały czas w innym środowisku gdzie takich osób nie ma, czujemy się zakłopotani i niejednokrotnie nie wiemy jak nawet się odezwać.

Ludzie niepełnosprawni funkcjonują obok nas i razem z nami tworzą rzeczywistość. Możemy ich spotkać w każdej chwili. Jednak są oni dotknięci problemem z którym żyją cały czas, nie mogą np. biegać. Nie wszystko przychodzi im z łatwością. To wzbudza współczucie i staramy się ich zrozumieć. Niestety ale często stajemy jak wryci, gdy ich spotkamy. A tu nie trzeba wiele – wystarczy wiedzieć co może urazić.

Fundacja Oswoić Los wychodzi z propozycją nowego projektu. Pragną stworzyć swoisty podręcznik savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. Zapraszają do współpracy wszystkich, którzy mają swoje uwagi na ten temat.

W książce postanowiono zacząć od najmłodszych. Znajdą się tam ciekawe i kolorowe grafiki przedstawiające przesłania i przykłady ułatwiające zrozumienie zasad dobrego wychowania.

Cały dochód ze sprzedaży książki, zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym.

Fundacja prosi o nadsyłanie propozycji do uzupełnienia książki na adres email:

 rafal.wieliczko@damy-rade.org