MEGAMOCNI

Dofinansowanie kosztów nauki na poziomie wyższym

dofinansowanie PFRON studenci studia

Dodano 2013-02-19 11:31:02 | Autor: Jacek Gibel

Ważna informacja dla niepełnosprawnych studentów. O dofinansowanie ze środków PFRON kosztów nauki na poziomie wyższym będzie można ubiegać się obecnie w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd".

Z treścią programu,  w tym z warunkami uczestnictwa w programie, można zapoznać się pod tym adresem.

Z warunkami dofinansowania (maksymalna wysokość dofinansowania) można się zapoznać tutaj.

Pilotażowy program "Aktywny samorząd" przewiduje możliwość refundacji kosztów poniesionych w okresie do 6-ciu miesięcy przed złożeniem wniosku (rozdział VII programu).

Uczestników dotychczasowego programu wspierającego edukację na poziomie wyższym - "Student II" prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na termin przyjmowania wniosków, który nie może zostać ogłoszony przez samorząd powiatowy przed zakończeniem działań Funduszu związanych z aktualizacją procedur dotyczących realizacji programu. Fundusz dołoży wszelkich starań, aby działania te zakończyły się w możliwie najszybszym terminie.  

Obecnie w Funduszu trwają prace związane z wdrożeniem zmian w organizacji udzielania pomocy. Do dnia 28 lutego br. Fundusz będzie przyjmować wystąpienia powiatów w sprawie przyznania środków na realizację programu. Po złożeniu ww. wystąpień PFRON opublikuje komunikat w sprawie przystąpienia powiatów do realizacji programu.

(pfron.org.pl)