MEGAMOCNI

Dom Krótkiego Pobytu nareszcie otwarty

opieka Poznań

Dodano 2014-04-04 08:17:07 | Autor: Jacek Gibel

W czwartek 3 kwietnia otwarto Dom Krótkiego Pobytu w Poznaniu. W placówce prowadzonej przez Stowarzyszenie Na Tak znajdą się miejsca dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

O ośrodku pisaliśmy już na naszym portalu pod koniec lutego przy okazji głosowania na nazwę Domu. 4 marca ogłoszono jego wyniki - aż 41% głosów zdobyła propozycja "Tobolinka", jednak Dom otrzymał nazwę "Poranek", która zdobyła 8-procentowe poparcie.

Dom Krótkiego Pobytu mieści się w zabytkowej willi przy ul. Płowieckiej 15. Podopiecznym zapewniona jest fachowa opieka w postaci terapeutów, fizjoterapeutów czy psychologów.

Ośrodek będzie oferować opiekę w takich sytuacjach, jak nagłe lub planowane dłuższe wyjazdy czy pobyt rodzica w szpitalu. Będzie można zostać tu także przy okazji wyjazdu wakacyjnego. Czas pobytu osoby w ośrodku nie może jednak przekraczać 21 dni.

Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 2,5 mln zł, z czego 2,2 mln zł pochodzi z budżetu obywatelskiego, a 300 tys. zł ze środków własnych stowarzyszenia.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/rynekzdrowia.pl)