MEGAMOCNI

Dom Krótkiego Pobytu szuka nazwy

opieka Poznań

Dodano 2014-02-25 08:46:22 | Autor: Jacek Gibel

Powstanie dzięki dotacji z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i zapewni krótkoterminowy pobyt osobom niepełnosprawnym. Pozostało tylko wybrać nazwę dla Domu Krótkiego Pobytu.

Dom Krótkiego Pobytu to placówka opieki krótkoterminowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Będzie pełnić funkcję ośrodka całodobowego, do którego opiekunowie będą mogli oddać swoje dziecko na określony czas, na przykład na czas pobytu w szpitalu.

W naszym stowarzyszeniu działamy według zasady – jest potrzeba, znajdźmy rozwiązanie - mówi Natalia Marciniak-Madejska ze Stowarzyszenia Na Tak. - W ciągu ostatnich lat wielokrotnie rodzice niepełnosprawnych osób byli w sytuacji patowej, gdy musieli koniecznie pójść na dłuższy czas do szpitala lub po prostu chcieli wypocząć od codziennego trudu. Wtedy opieki nad swoim dzieckiem poszukiwali wśród sąsiadów, nauczycieli... Czasem jej nie znajdowali. W naszym mieście brakuje ośrodków interwencyjnych, które w takich wypadkach wesprą rodzinę. Dlatego utworzyliśmy Dom Krótkiego Pobytu.

Jest to pierwsza tego typu placówka w kraju. Jej otwarcie zaplanowano na koniec marca bieżącego roku, teraz pozostaje tylko wybrać nazwę dla ośrodka.

Głosowanie odbędzie się na stronie www.stowarzyszenienatak.pl. 26 lutego spośród zebranych propozycji zostanie wybranych 5 najlepszych i ponownie będzie można na nie głosować - tym razem do 8 marca. Ta, która zgromadzi najwięcej głosów, stanie się oficjalną nazwą Domu.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/codziennypoznan.pl)