MEGAMOCNI

Donald Tusk - "Nikt nie jest bezbłędny"

forum Tusk

Dodano 2014-02-13 14:03:36 | Autor: Emil Kowalski

Trzy dni temu 10 lutego 2014 roku, premier Donald Tusk wziął udział w Forum Liderów Organizacji Pacjentów. Forum odbyło się w Warszawie i zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Chorego, z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej i we współpracy z Fundacją Ius Medicinae.

Uczestniczyło w nim ponad 170 przedstawicieli środowiska pacjentów. W tym roku po raz pierwszy debata odbywa się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas spotkania omówiono kluczowe problemy systemu opieki zdrowotnej, z którymi na co dzień zmagają się polscy pacjenci. W spotkaniu wzięli udział m.in.: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Marcin Pakulski, prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ks. Arkadiusz Nowak oraz przedstawiciele środowiska pacjentów.

zdj. Kancelaria Premiera

Podczas swojego przemówienia, Premier podkreślił. że zadaniem rządzących jest zapewnienie, aby momenty, gdy człowiek staje się pacjentem, nie były bardziej dokuczliwe niż jest to konieczne. Mówił również o kolejkach pacjentów do lekarza, które jak najszybciej należy skrócić.

- Nikt nie jest bezbłędny, a w tak wielkiej machinie, jaką jest system ochrony zdrowia, błędy muszą się zdarzać - mówił premier o systemie służby zdrowia. - Naszym zadaniem jest to, aby tych błędów było jak najmniej, a bez waszej pomocy nasza praca nie będzie doskonała - dodał.

Donald Tusk wypowiedział się również na temat refundacji leków: - Wiem, że bardzo wielu z was ma poczucie krzywdy np. z tytułu nietrafionych decyzji refundacyjnych, a takie zawsze się zdarzają w systemach, które obejmują tysiące lekarstw, i które rozstrzygają o tym, jak wydać miliardy złotych każdego roku.

Dzień Chorego przypada na 11 lutego…

Na podstawie informacji z Kancelarii Premiera