MEGAMOCNI

Dowiedz się więcej podczas akcji „Zdrowie pod kontrolą”

akcje profilaktyka zdrowie

Dodano 2013-11-14 09:28:40 | Autor: Emil Kowalski

Port Łódź i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na obchody Dnia Cukrzycy. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada. Będzie okazja, żeby zadbać o profilaktykę i dowiedzieć się, jak jeszcze skuteczniej pielęgnować swoje zdrowie.

Choć coraz więcej osób na co dzień stara się żyć zdrowo, to jednak czasem warto poradzić się profesjonalisty, na co jeszcze warto zwrócić uwagę w dbaniu o siebie. Okazja do tego nadarzy się 16 listopada w Porcie Łódź. Tego dnia odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Cukrzycy, podczas których studenci medycyny przeprowadzą akcję informacyjną „Zdrowie pod kontrolą”. Przyszli lekarze poinformują klientów Portu Łódź walczących z nałogiem nikotynowym o zagrożeniach płynących z palenia papierosów. Udzielą też porad dotyczących skutecznego rzucania nałogu. Klienci centrum handlowego dowiedzą się również co zrobić, kiedy zostaną ugryzieni przez kleszcza oraz jak zostać dawcą szpiku kostnego. Poznają też zasady prawidłowego postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia studenci postawią też na profilaktykę chorób onkologicznych. Wszystkie panie będą tego dnia mogły uzyskać informacje z zakresu samobadania piersi. Z kolei panom zostanie przybliżona problematyka raka jąder i prostaty. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać również z możliwości poddania się badaniom ciśnienia krwi, pomiarowi tkanki tłuszczowej oraz poziomu glukozy we krwi. Wszystkie wyniki zostaną później szczegółowo omówione. Przyszli lekarze przygotują również stoisko dla  najmłodszych klientów Portu Łódź. Mali pacjenci odwiedzą Szpital Pluszowego Misia, w którym będą mogli przełamać lęk związany z wizytą u doktora. Żeby wizyta przebiegła w miłej atmosferze, studenci zademonstrują najpierw badania na ulubionych pluszakach maluchów. 

Profilaktyka to nieodłączny element dbania o zdrowie. Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Zdrowie pod kontrolą” klienci Portu Łódź dowiedzą się co robić, aby zadbać o siebie jeszcze lepiej – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Zadbać o swoje zdrowie będzie można na stoiskach usytuowanych przy sklepie Saturn. Akcja odbędzie się w sobotę 16 listopada w godz. 10.00-19.00.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.portlodz.pl.