MEGAMOCNI

Drużynowy Puchar Świata w tenisie na wózkach - wyniki

Holandia sport tenis

Dodano 2014-06-02 12:24:48 | Autor: Jacek Gibel

W miniony weekend w holenderskim Alphen zakończyły się rozgrywki Drużynowego Pucharu Świata w tenisie ziemnym na wózkach.

W zawodach reprezentowała nas męska drużyna startująca w I Grupie Światowej. Polacy, w składzie Kamil Fabisiak, Tadeusz Kruszelnicki, Piotr Jaroszewski i Albin Batycki, zajęli 10 miejsce w stawce dwunastu drużyn.

Polacy w fazie grupowej zmierzyli się z późniejszymi triumfatorami turnieju, Francuzami, oraz ekipą Stanów Zjednoczonych, przegrywając odpowiednio 0-3 i 1-2. W meczach o pozycje 9-12 pokonali Argentynę 2-1, a później ulegli Australijczykom 0-2.

Zdobywcami Pucharu Świata zostali Francuzi, pokonując w finale gospodarzy imprezy, Holendrów. Ekipa Trójkolorowych przez cały turniej straciła zaledwie jednego seta.

Wśród kobiet zwyciężyły - co nie powinno nikogo dziwić - Holenderki, wygrywając Puchar Świata po raz 27 w 29 edycjach turnieju. W finale ograły 2-1 Brytyjki, które jako jedyne potrafiły urwać dominatorkom kobiecego tenisa na wózkach punkt.

W konkurencji quadów rywalizacja rozstrzygnęła się między dwiema najwyżej rozstawionymi ekipami - Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Zwyciężyli przedstawiciele Starego Kontynentu, wygrywając w finale 2-1.

Dziesiąte miejsce Polaków oznacza, że za rok znów zagrają z najlepszymi niepełnosprawnymi tenisistami na świecie.