MEGAMOCNI

Drzwi otwierane PRZEDRAMIENIEM – antidotum na grypę

Dodano 2013-02-12 16:31:04 | Autor: Anna Zator

Analizy laboratoryjne wykazały, że na rękach statystycznego Polaka żyje aż 17 niebezpiecznych drobnoustrojów, w tym najgroźniejszy z nich gronkowiec złocisty. Dlaczego jest ich tak wiele i rozprzestrzeniają się tak szybko? 

Bezdyskusyjnie winni jesteśmy my sami, bo wg badań przeprowadzonych na zlecenie producenta środków czyszczących, aż 63% mężczyzn i 28 % kobiet nie myje rąk po wyjściu z toalety publicznej. Drugą przyczyną są klamki, będące wielkimi magazynami bakterii i wirusów. To te ogromne siedliska zarazków są odpowiedzialne za pandemie grypy sezonowej, przeziębienia dziesiątkujące firmy, tzw. jelitówki i choroby skórne.

Często na kontakt z wirusem grypy lub gronkowcem złocistym, odpornym na antybiotyki narażamy się podczas dotknięcia klamki. Szczególnie duże ryzyko zarażenia i infekcji występuje podczas użycia klamki „publicznej”, czyli tej dotykanej przez setki osób w ciągu doby. Osoby, które chcą uniknąć kontaktu z koloniami bakterii i tym samym ustrzec się przed potencjalną chorobą stosują różne uniki. Najpopularniejsze z nich, to tuż po jej użyciu wytarcie dłoni chusteczką nasączoną substancją dezynfekującą, ewentualnie użycie żelu antybakteryjnego. Inną metodą jest po prostu jej niedotykanie, czyli otwieranie drzwi rękawem lub w wyjątkowo ekstremalnych przypadkach nogą. Często widzimy też klientów wyczekujących aż drzwi np. do toalety otworzy im osoba wychodząca, dzięki czemu bez kontaktu z klamką, „przekaźnikiem chorób” wejdą do środka. 

Otwieram i zamykam PRZEDRAMIENIEM
Ochronę przed atakiem niebezpiecznych bakterii tuż po użyciu klamki zapewnia częste mycie rąk ciepłą wodą z mydłem. Jednak stosunkowo rzadko mamy czas i możliwość dezynfekcji dłoni po każdym otwarciu drzwi tradycyjną klamką. Najgorzej, wręcz alarmująco sytuacja wygląda w toaletach publicznych. Najwięcej najgroźniejszych bakterii znajduje się właśnie na klamkach drzwi prowadzących do toalet. Osoby nie myjące rąk pozostawiają niebezpieczne bakterie kałowe na klamkach, powodując niekontrolowane roznoszenie groźnych drobnoustrojów nawet przez osoby, które ręce zdezynfekowały. Jest to nie lada problem, bowiem jak zauważają naukowcy gdyby każdy z nas mył ręce tylko po wyjściu z toalety o połowę zmniejszyłaby się liczba zatruć pokarmowych i zakażeń wirusowych. Antidotum, skuteczną zaporą nie dopuszczającą do przenoszenia bakterii przez dotyk jest innowacyjny system ULNA – klamka otwierana przedramieniem. Rozwiązanie to wyklucza kontakt dłoni z klamką i tym samym nie dopuszcza do przeniesienia bakterii na skórę dłoni i dalej do organizmu. System ULNA, firmy UP doskonale sprawdza się w różnego typu miejscach publicznych. Zapewnia wysoki standard higieny w szpitalach, klinikach, przychodniach, biurach, urzędach i lokalach gastronomicznych.


 

Skuteczne remedium na publiczne klamki – SYSTEM ULNA
Skoro głównym winowajcą, największym „rozsadnikiem” baterii są klamki wymieńmy je na te gwarantujące najwyższy poziom czystości. System ULNA w sposób naturalny, poprzez brak kontaktu dłoni z klamką eliminuje możliwość przekazywania i rozprzestrzenia bakterii. ULNA Initial, klamka otwierająca drzwi przedramieniem dystrybuowana jest przez firmę UP.  Model ULNA Initial, wykonany z wysokiej klasy polipropylenu, odpornego na wodę, wilgoć i zabrudzenia dostępny jest w aż 13 intensywnych kolorach. Klamkę ULNA wyposażono w mechanizm regulacji 9 poziomów wysokości, które dopasują się do potrzeb użytkowników. Możliwość regulacji rygla zamka ułatwia obniżenie siły nacisku, którą otwieramy drzwi. Jest to system dedykowany miejscom publicznym, gdzie ważna jest wysoka higiena. ULNA Initial zainstalowana na oddziałach szpitalnych, w gabinetach specjalistycznych, przychodniach, toaletach publicznych, w szkołach, czy biurach chroni pacjentów, klientów i uczniów przed zarażeniem wirusem np. grypy sezonowej, zapobiega także rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych bakterii. Mechanizm ULNA jest również świetnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych. Umożliwia on ustawienie położenia klamki w pozycji najwygodniejszej dla użytkownika.


Więcej informacji na stronie www.ulna-polska.pl

CENA:
System ULNA Initial (klamka, płytka higieniczna, nalepka informacyjna)
– cena około 280 zł netto plus montaż


Informacje o firmie:
UP Sp z o. o. jest firmą specjalizującą się we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych produktów z Europy i świata. Firma zajmuje się przenoszeniem na grunt polski nowatorskich systemów, które znalazły już uznanie w innych krajach Europy. UP promuje i dystrybuuje nowoczesne i sprawdzone urządzenia oraz zaawansowane technologie, które szybko, przy niewielkim nakładzie kosztów wpływają na podniesienie higieny i czystości w miejscach publicznych.
Obecnie UP jest  Generalnym Dystrybutorem ULNA System, klamki otwierającej drzwi przy użyciu nie dłoni, a przedramienia. ULNA System to produkt gwarantujący zwiększenie bezpieczeństwa i higieny pracy zarówno w szpitalach, przychodniach, ale i w biurach, gastronomii i we wszelkiego typu pomieszczeniach publicznych tj. toalety w centrach handlowych, kinach, uczelniach i szkołach. ULNA System nie dopuszcza do przenoszenia i namnażania się wirusów oraz groźnych bakterii. Klamka ULNA chroni klientów restauracji, urzędów, banków i chorych przebywających w szpitalach i przychodniach oraz personel medyczny przed zarażeniem się chorobami zakaźnymi, czy grypą sezonową. System ULNA Initial rekomendowany jest przez Francuskie Stowarzyszenie Higieny Szpitalnej.