MEGAMOCNI

Dworzec PKP w Toruniu będzie dostępny dla niepełnosprawnych

dostępność dworzec PKP Toruń

Dodano 2013-07-08 09:34:02 | Autor: Emil Kowalski

Już wiadomo, że w niedalekiej przyszłości dworzec w Toruniu, będzie określany mianem przyjaznego dla niepełnosprawnych. Planowana jest jego przebudowa. Zostaną zrealizowane plany projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w  Toruniu -  BiT-City”.

Transport w Polsce (czytaj koniecznie - UE wprowadza wymóg o dostępności transportu kolejowego dla niepełnosprawnych) to nie lada problem dla niepełnosprawnych. Gdzie byśmy nie sprawdzali, tam są obiekty użyteczności publicznej, które całkowicie nie są dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. To nie tylko budynki czy pomieszczenia ale również pojazdy. Na szczęście i chociaż nie w jakimś imponującym tempie, są realizowane przebudowy pod tym kątem.

Nadszedł czas na dworzec kolejowy w Toruniu. Wyremontowane zostaną budynki, zadaszone perony, sklepiki i nowe przejście podziemne, a wszystko dostępne dla osób niepełnosprawnych. Do dworcowego hallu będzie można wjeżdżać ruchomymi schodami lub windą dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W podobny sposób, osoby te, dostaną się na perony. Na terenie dworca działał będzie hot spot, znajdą się także przewijaki dla niemowląt i powstanie system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Obecnie trwa przetarg na wykonawców robót i wystartowały dwoje chętni: firma z Torunia i konsorcjum firm. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie nowego dworca i wykonanie jego przebudowy. Na całość inwestycji, będzie miał czas 92 tygodnie. 

Uwaga!

Jesli masz swoje miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych lub niedostosowane do ich potrzeb, możesz takie dodać do naszego zbioru na mapie pod linkiem DODAJ MIEJSCE.

info. własne/torun.com.pl

zdj. Wikipedia