MEGAMOCNI

Dworzec w Poraju będzie dostosowany dla niepełnosprawnych

dworzec kolej pasażerowie PKP

Dodano 2013-10-24 10:55:09 | Autor: Emil Kowalski

PKP rusza z kolejnym projektem. Tym razem przebudowany zostanie dworzec kolejowy w Poraju (woj. śląskie). Trzeba przyznać, że plan budynku nowego dworca, jest dosyć ciekawy i wygląda atrakcyjnie. Ma to być wizytówka tej miejscowości.

Jednak dla osób niepełnosprawnych, najważniejsza jest funkcjonalność takich obiektów. I tutaj również, projektanci zadbali o spełnienie wymogów dostępności. Koło dworca, będzie znajdywać się miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

Bardziej przyjazne dla podróżnych stanie się wnętrze dworca. Gruntownie zmodernizowany hol będzie pełnił jednocześni e funkcję poczekalni. Zyska on nowe oświetlenie, ławki, zegar, tablice informacyjne, a także posadzkę, w której zostaną zamontowane linie prowadzące wraz z polami uwagi (pomogą one poruszać się po dworcu osobom niewidzącym).” – pisze kurierkolejowy.eu

Projekt nowego dworca w Poraju, zdj. kurierkolejowy.eu

Na terenie budynku, wewnątrz, będą znajdywać się dostosowane toalety dla niepełnosprawnych, wraz z miejscem dla przewijania dla dzieci.

Ponadto w projekcie przebudowy: obniżone zostanie okienko kasowe, „tak żeby ułatwić do niego dostęp osobom na wózkach inwalidzkich. Przy kasie zostanie zamontowana również pętla indukcyjnyna, która ułatwi komunikację z o bsługą osobom niedosłyszącym.” W otoczeniu dworca i wybudowane zostaną podjazdy prowadzących do budynku dworca.

Prace zostaną rozpoczęte w listopadzie 2013 roku a koniec modernizacji jest planowany na jesień 2014 roku.