MEGAMOCNI

Dzięki tej kampanii będą mogli pojechać na wakacje i zimowisko

akcje kampania pomoc wspracie

Dodano 2014-01-04 19:43:21 | Autor: Emil Kowalski

Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku dorosłości” to kampania, dzięki której podopieczni stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, będą mogli wyjechać na wakacje lub zimowisko. Dla niektórych, ze względu na ich niepełnosprawność, będą to takie wyjazdy w życiu a część z nich już w styczniu 2014 r. wyjedzie po raz pierwszy bez rodziców.

Stowarzyszenie od ponad 11 lat wspiera dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz ich rodziny. Mimo, że dzieci te często cechują ponadprzeciętne uzdolnienia i dobrze radzą sobie one w szkole, to wymagają dużej uwagi, a część z nich – także ciągłej opieki. Mimo wzrastającego poziomu świadomości społecznej na temat autyzmu, nie mają oni możliwości wyjazdu na letni obóz czy zimowe ferie ze zdrowymi rówieśnikami.

Krok ku dorosłości

Stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, aby życie ich podopiecznych możliwie najmniej różniło się od warunków, w jakich funkcjonują dzieci zdrowe. Otoczone baczną opieką uczestniczą w zajęciach artystycznych, uprawiają sporty, uczą się języków. Wszystko po to, by kiedyś były jak najbardziej niezależne.

Zajęcia terapeutyczne, śnieg i Gubałówka

Jednak samodzielny wyjazd bez rodziców to wciąż jedno z tych doświadczeń, których większość z nich nie miała jeszcze możliwości zdobyć. I tak jak zdrowi nastolatkowie oni również marzą, by móc spędzić czas z rówieśnikami poza domem. Stąd pomysł na organizację zimowej szkoły, na którą jeszcze w styczniu 2014 r. wyjedzie do Zakopanego grupa dwudziestu podopiecznych Stowarzyszenia. Młodzież w wieku 17-22 lata przez siedem dni, pod okiem opiekunów, będzie mogła korzystać z uroków zimy w stolicy polskich Tatr. Czekają na nich nie tylko Gubałówka, Krupówki czy dodatkowe zajęcia terapeutyczne, ale także zabawy na śniegu, muzeum Zakopanego i wieczorne wyjścia do klubu. Ten wyjazd będzie krokiem milowym w ich drodze do samodzielności.

Ty też możesz pomóc…

Wszystkich, którzy chcą pomóc spełnić marzenie tych wyjątkowych dzieci, zachęcamy do udziału w kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności” poprzez przekazanie dowolnej kwoty na nasz cel. Aby zrealizować pobyt całej grupy podopiecznych potrzebna jest kwota ok 20 tys. zł. Wspólnie uda nam się zrealizować ten cel. Więcej informacji o kampanii na stronie: www.wyjatkoweserce.pl

 

W ramach kampanii, przygotowaliśmy cykl życiowych historii - kliknij tutaj