MEGAMOCNI

Dziesięć skuterów dla niepełnosprawnych z Płońska

Płońsk skuter wózek

Dodano 2014-01-17 12:39:08 | Autor: Jacek Gibel

10 akumulatorowych skuterów z Holandii trafiło do niepełnosprawnych w Płońsku. Cztery pojazdy otrzymają upośledzone ruchowo dzieci z Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo TPD Płońsk, pozostałe zostaną przekazane do miejscowego MOPS.

Skutery zostały przekazane dzięki inicjatywie radnego Karola Kotza z gminy Oldambt - w  tym dawnej gminy Winschoten w Holandii, która współpracowała z Płońskiem - oraz byłej dyrektor płońskiej „Dwójki" Ewie Andrychowskiej.

Andrychowska przyznała, że doskonale zna problemy niepełnosprawnych dzieci, ponieważ jako nauczycielka miała z takimi dziećmi do czynienia i stąd taka inicjatywa z jej strony.

Przekazanie sprzętu odbyło się w holu płońskiego urzędu miasta.

Sześć skuterów trafi do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a stamtąd do osób niepełnosprawnych. Wózki były już wcześniej prezentowane podczas wigilii miejskiej pod namiotem na placu płońskiego rynku.

Akumulatorowy skuter zimą ma zasięg do 10 km i jest bardzo energooszczędny - koszt rocznego ładowania akumulatora podłączonego do domowego gniazdka wynosi ok. 120 zł.

(inf. własna/plonsk24.pl)