MEGAMOCNI

Dziś wyrok w sprawie pielęgniarki z Bacików

sąd Siemiatycze wyrok

Dodano 2014-01-29 10:20:50 | Autor: Jacek Gibel

Sąd w Siemiatyczach wyda dziś wyrok w sprawie pielęgniarki, która miała się znęcać nad niepełnosprawnymi dziećmi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bacikach Średnich.

42-letnia kobieta przez wiele miesięcy miała dręczyć pensjonariuszy. Według śledczych, popychała dzieci, szarpała za ubrania, biła po całym ciele, poniżała i wyzywała. Grozi jej do pięciu lat więzienia, jednak prokurator chce łagodniejszego wyroku - pół roku w zawieszeniu na dwa lata i zakaz pracy przy opiece nad dziećmi.

Oskarżona nie przyznaje się do winy, tłumacząc, że cała sprawa jest wynikiem zemsty dyrektor ośrodka. Jej zdaniem, była już szefowa (pielęgniarka została zwolniona we wrześniu ubiegłego roku) podejrzewała ją o doprowadzenie do przeprowadzenia kontroli w zakładzie w 2011 roku.

Niepełnosprawne dzieci znaleziono wtedy stłoczone w ciasnym i nieprzystosowanym budynku, kiedy w tym samym czasie internat wynajęty był na potrzeby kolonii. Kontrole wykazały między innymi całkowity brak zapewnienia godności i intymności oraz brak wystarczającej opieki lekarskiej.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/radio.bialystok.pl)