MEGAMOCNI

Eindhoven 2014 - kolejna polska mistrzyni!

Eindhoven2014 mistrzostwa pływanie sport

Dodano 2014-08-07 08:36:42 | Autor: Jacek Gibel

Już dwa złote medale mają nasi niepełnosprawni pływacy podczas odbywających się w Eindhoven mistrzostw Europy. Po mistrzowskim tytule Oliwii Jabłońskiej, na najwyższym stopniu podium stanęła wczoraj Joanna Mendak.

25-latka z Suwałk triumfowała na 200 metrów stylem zmiennym - w konkurencji, w której ma na swoim koncie srebrny medal paraolimpijski z Pekinu, z 2008 roku. Drugą na mecie Hiszpankę Deborę Font pokonała o 1.64 s.

To był niestety jedyny udany start naszych reprezentantów wczorajszego dnia. Pozostała czwórka - Zuzanna Filipiuk, Marcin Ryszka, Rafał Kalinowski i Piotr Mejsner - solidarnie zajęła przedostatnie miejsca w finałach odpowiednich konkurencji.

Dziś na starcie znów zobaczymy wszystkich trzech polskich medalistów z Eindhoven - choć nie tylko ich, bo wystąpi aż dziewięciu naszych pływaków:

• Krzysztof Paterka - 100 m stylem klasycznym (SB8, 9:00)
  • Jacek Czech - 100 m stylem grzbietowym (S2, 9:04)
  • Wojciech Makowski i Marcin Ryszka - 50 m stylem dowolnym (S11, 9:11)
  • Joanna Mendak - 50 m stylem dowolnym (S13, 9:27)
  • Patryk Karliński - 400 m stylem dowolnym (S10, 9:34)
  • Oliwia Jabłońska - 400 m stylem dowolnym (S10, 9:47)
  • Paulina Woźniak - finał 100 m stylem klasycznym (SB8, 17:04)
  • Marcin Potoczny - finał 200 m stylem zmiennym (SM6, 17:09)

Polska zajmuje obecnie 10 miejsce w klasyfikacji medalowej. Wciąż prowadzi Ukraina (15 złotych, 12 srebrnych, 16 brązowych medali) przed Wielką Brytanią (13-10-5) i Rosją (11-17-10).

Mistrzostwa potrwają do 10 sierpnia. O wynikach będziemy informować na naszym portalu pod tagiem poświęconym imprezie.