MEGAMOCNI

Eindhoven 2014 - wysyp polskich medali

Eindhoven2014 mistrzostwa pływanie sport

Dodano 2014-08-08 08:40:02 | Autor: Jacek Gibel

Ponad dwukrotnie powiększył się dorobek polskiej reprezentacji po czwartkowych zmaganiach podczas pływackich mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w holenderskim Eindhoven. Polacy mają na swoim koncie już siedem krążków.

Tym razem co prawda nie mieliśmy okazji wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego, ale nasi niepełnosprawni pływacy aż czterokrotnie stawali na podium.

Drugi swój medal w Eindhoven - tym razem srebrny - zdobyła Oliwia Jabłońska. Na 400 metrów stylem dowolnym Polka przegrała tylko z mistrzynią olimpijską i rekordzistką świata, Francuzką Elodie Lorandi.

Srebro przypadło też w udziale Joannie Mendak na ośmiokrotnie krótszym dystansie - do złotego medalu zabrakło tu ledwie 0.14 sekundy.

Brązowe medale zdobyli: Patryk Karliński na 400 m stylem dowolnym i Paulina Woźniak na 100 m stylem klasycznym.

Dziś na starcie stanie szóstka Polaków, w tym dwójka medalistów z czwartku:

• Jacek Czech - 50 m stylem grzbietowym (S2, 9:20)
  • Patryk Kowalski - 200 m stylem zmiennym (SM10, 9:48)
  • Oliwia Jabłońska - 200 m stylem zmiennym (SM10, 9:59)
  • Mateusz Bartnik - 200 m stylem zmiennym (SM9, 10:10)
  • Krzysztof Stefanowski - finał 200 m stylem dowolnym (S4, 10:21)
  • Paulina Woźniak - finał 200 m stylem zmiennym (SM9, 19:20)

Polska zajmuje obecnie 9 miejsce w klasyfikacji medalowej (2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe). Wciąż prowadzi Ukraina (19-19-19) przed Rosją (18-17-17) i Wielką Brytanią (17-13-7).

Mistrzostwa potrwają do 10 sierpnia. O wynikach będziemy informować na naszym portalu pod tagiem poświęconym imprezie.