MEGAMOCNI

Eksperci: badajmy wzrok regularnie!

badania dworzec Warszawa wzrok

Dodano 2014-10-13 13:46:48 | Autor: Jacek Gibel

Co trzecia osoba badała wzrok tak dawno, że już tego nie pamięta, jednocześnie ponad 50 proc. ankietowanych to czynni kierowcy – to wnioski z sondażu, przeprowadzonego podczas Światowego Dnia Wzroku w Warszawie.

Te wyniki najlepiej pokazują wagę regularnych badań – mówi Maciej Zbąski, optometrysta, manager z firmy ESSILOR: organizatora przesiewowego badania wzroku – Światowa Organizacja Zdrowia zaleca diagnozowanie wzroku raz w roku. Skorygowany wzrok to nie tylko kwestia zdrowia samego pacjenta, ale i bezpieczeństwa jego otoczenia.

Badanie przyciągnęło tłumy warszawiaków i podróżnych. Podczas 10 godzin akcji badaniu poddało się ponad pół tysiąca osób. Pacjenci cierpliwie oczekiwali w kolejce do ekspertów. Każdy mógł uzyskać indywidualną poradę w zakresie doboru szkieł korekcyjnych.

Ocenia się, że 80% wad wzroku można skutecznie korygować, dlatego zachęcamy do regularnych badań nie tylko podczas Światowych Dni Wzroku. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy lepiej widzieć - dodaje Maciej Zbąski.  

ESSILOR jest członkiem Międzynarodowej Agencji do Zapobiegania Ślepocie (International Agency for the Prevention of Blindness) – instytucji, która – wraz ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) – koordynuje obchody Światowego Dnia Wzroku.

Ankieta została zrealizowana przez ESSILOR w dn. 9.10.2014 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie na 100-osobowej próbie.

(Omega Communication)