MEGAMOCNI

Ewa Kopacz świętowała otwarcie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego w Radomiu

Kopacz marszałek ośrodki Radom sejm

Dodano 2013-06-25 08:47:29 | Autor: Emil Kowalski

Pani marszałek Sejmu Ewa Kopacz, wzięła udział w uroczystości otwarcia nowego Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego w Radomiu. W jego skład wchodzi żłobek dla dzieci niepełnosprawnych i Klub Integracji Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych oraz specjalistyczne gabinety terapii. Impreza odbyła się 24 czerwca w poniedziałek.

W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych, wolontariusze oraz podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”. Siedzibą Centrum jest budynek dawnej szkoły.

Ewa Kopacz - zdj. Rafał Zambrzycki

- Jest szczególnym rodzajem dumy i satysfakcji doświadczenie pomocy, udzielanej osobom z niepełnoprawnością, którzy są przecież takimi samymi obywatelami jak każdy z nas - powiedziała Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu podkreśliła przy tym, że osoby z niepełnosprawnością żyją wśród nas i jesteśmy im winni pomoc w ich codzienności.

Ewa Kopacz nawiązując do tego projektu zaznaczyła że świat, w którym osoby z niepełnosprawnością mogą czuć się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego, bez wykluczenia, bez dyskomfortu i odrzucenia jest Krainą Radości. - O taki świat będę walczyła, jako człowiek, jako lekarz, jako polityk - podkreśliła Kopacz.

zdj. Rafał Zambrzycki

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” powstało w 2004 r. w Radomiu. Jest ono lokalną organizacją aktywnie działającą na rzecz dzieci, młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością a także ich rodzin. Obecnie otacza opieką ponad 60  osób oraz wspiera uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu.

W 2010 r. organizacja otworzyła takżeprzedszkole specjalne „Kraina Radości”, w którym wychowankami są dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem, zespołem Downa i Angelmana.

Marszałek Sejmu otrzymała podziękowania od podopiecznych stowarzyszenia  za wsparcie oraz pomoc i okazane serce.

info. własne/marszalek.sejm.pl