MEGAMOCNI

Festiwal Zaczarowanej Piosenki - znów zaśpiewają niepełnosprawni

Dymna festiwal Grechuta

Dodano 2014-01-15 12:28:44 | Autor: Emil Kowalski

Rozpoczyna się kolejna już dziesiąta edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, który jest organizowany przez Fundację Anny Dymnej. Podobnie ja w poprzednich latach, najlepsi wokaliści z niepełnosprawnościami otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia finansowe przeznaczone na dalszy rozwój talentu.

Do udziału w 10. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zaprasza utalentowanych wokalistów z niepełnosprawnościami. Finaliści tego ogólnopolskiego konkursu zaśpiewają na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in.: Ani Rusowicz, Meli Koteluk, Marka Piekarczyka i Mietka Szcześniaka. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 14 marca.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Ze wszystkich osób, które do 14 marca 2014 r. nadeślą zgłoszenie oraz – nagraną przez siebie na płytę DVD lub kasetę VHS – dowolną polską piosenkę, jury wybierze 32 szczęśliwców, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w warszawskich Łazienkach. 12 osób, które zaprezentują się najlepiej, otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa, a potem, na Rynku Głównym, walczyć będą o cenne nagrody. Przebieg festiwalowych zmagań relacjonować będzie telewizyjna „Dwójka”.  

Tegoroczna edycja Festiwalu jest wyjątkowa, bo jubileuszowa. Zaczarowana piosenka niesie radość i przełamuje bariery już od 10 lat. Dzień po finale odbędzie się Koncert Jubileuszowy, podczas którego spotkamy się z gwiazdami i laureatami poprzednich edycji projektu.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizji Polskiej SA, realizowane przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Opiekunem artystycznym Festiwalu jest Irena Santor.

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne (posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) w  wieku od  10 lat, których pasją jest śpiew i które starają się tę pasję rozwijać, pod warunkiem, że we właściwych terminach, zgodnie z regulaminem, zgłoszą chęć uczestnictwa w 10. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

WSZYSTKIE INFORMACJE: www.zaczarowana.pl

Zdjęcie: Krzysztof Szymaszek i Małgorzata Ostrowska podczas finału 7. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, fot.: archiwum Fundacji