MEGAMOCNI

Festyn "Windą do nieba" - rekordowa zbiórka

festyn kultura zbiórki

Dodano 2014-07-14 09:27:09 | Autor: Jacek Gibel

Ponad 12 tysięcy złotych udało się zebrać na festynie charytatywnym "Windą do nieba” w Izbicy Kujawskiej na rzecz tamtejszego Domu Pomocy Społecznej.

Impreza odbyła się 6 lipca w parku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej. Była to już trzecia edycja festynu, podczas którego zbierano pieniądze na zakup windy dla Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej prowadzonego przez Zgromadzenie Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Orioniści. W DPS mieszka kilkudziesięciu niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn. Wielu z nich zmaga się dodatkowo z innymi chorobami. Największym problemem jest przemieszczanie się między piętrami budynku, niezbędne do korzystania z rehabilitacji czy nawet zjedzenia posiłku.

Z tego powodu już po raz trzeci organizowana jest zbiórka pieniędzy na windę dla pensjonariuszy ośrodka.

W tym roku za organizację imprezy odpowiedzialne były: Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro, Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Izbicy Kujawskiej. Inicjatywę wsparł także samorząd gminy Izbica Kujawska.

Swoje muzyczne umiejętności prezentowali na festynie podopieczni DPS wspierani przez przyjaciół Domu. Ponadto wystąpili wokaliści oraz miejscowe zespoły "EXODUS" oraz "SONIC". Prezentowano zumbę. Pomiędzy występami artystycznymi odbywała się aukcja dzieł sztuki i innych wartościowych przedmiotów prowadzona przez wolontariuszki izbickiego Koła Caritas. Nie zabrakło stoiska z pamiątkami wykonanymi przez podopiecznych DPS. Swoją "cegiełkę" dołożyli członkowie izbickiego Bractwa Motocyklowego. Chętni mięli możliwość obejrzeć dokładnie nowy wóz bojowo-ratowniczy miejscowej jednostki OSP.

Podczas tegorocznej edycji "Windą do nieba" odbyła się również loteria, w której wygrać można było trzy nowe rowery.

Festynowa zbiórka przyniosła aż 12 690,30 zł - jest to najlepszy wynik w historii imprezy i prawie o 250 zł więcej niż przed rokiem.

Dochód z akcji przekazany zostanie na konto Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro i w całości przeznaczony na zakup windy dla DPS w Izbicy Kujawskiej.

zdj. M-GOK Izbica Kujawska

(inf. własna/dziendobrywloclawek.pl)