MEGAMOCNI

Fot.ON 2014 - konkurs fotograficzny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie

fotografia konkurs kultura sztuka

Dodano 2014-05-14 13:39:46 | Autor: Jacek Gibel

Rozpoczęła się III edycja konkursu fotograficznego "Fot. ON - nasz świat", skierowana przede wszystkim do osób niepełnosprawnych intelektualnie, pasjonujących się fotografią.

Fot.ON skierowany jest do osób niepełnosprawnych intelektualnie, które wykonują amatorsko fotografie związane z własnym życiem codziennym i rodzinnym, zainteresowaniami i aktywnościami. Konkurs skierowany jest również do pracowników i wolontariuszy podmiotów działających na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie, którzy fotografują osoby niepełnosprawne w czasie podejmowanych przez podmioty różnorodnych działań, takich jak zajęcia terapeutyczne, spotkania okolicznościowe czy wyjazdy integracyjne.

Myślą przewodnią tegorocznego konkursu jest ukazanie osób niepełnosprawnych intelektualnie jako kreatywnych autorów oraz jako pełnoprawnych i wartościowych członków otwartej społeczności, w pełni uczestniczących w jej życiu. Celem konkursu jest również promocja działalności placówek wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, odnalezienie osób utalentowanych w dziedzinie fotografii, jak też ukazanie możliwości oddziaływania terapeutycznego, jakie stwarza obcowanie z fotografią. W dwóch edycjach konkursu wzięły udział 122 osoby, które nadesłały w sumie ponad 1400 fotografii.

Trzecia edycja jest o tyle wyjątkowa, że po raz pierwszy zakwalifikowane do niej - oraz nagrodzone - zostaną prace z podkategorii Teatr i sztuka, prezentujące udział osób niepełnosprawnych w wydarzeniach kulturalnych (w tym również ich własne przedstawienia).

Termin nadsyłania prac: 30 sierpnia 2014 na adres:
Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES, ul. Nowiny 7; 80-020 Gdańsk,
z dopiskiem "Biennalle Fotograficzne Fot.ON - nasz świat"

lub pocztą elektroniczną na adres: fot.on@wp.pl

Każdy z uczestników może przesłać na konkurs do 20 zdjęć. Uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 13 listopada 2014 w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku (Al. Grunwaldzka 141). W każdej kategorii nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace, przewidziane są też nagrody specjalne oraz wyróżnienia.

Z regulaminem konkursu można zapoznać się w tym miejscu. Tam też można pobrać kartę zgłoszeniową. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu.

zdj. Facebook

(inf. własna/Facebook)