MEGAMOCNI

Fundacja Przyjazny Dom rozda 300 kilogramów jabłek

Fundacja jabłka kiermasz owoce

Dodano 2014-12-11 10:24:24 | Autor: Jacek Gibel

Fundacja Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki podczas I kiermaszu świątecznego na rynku Psiego Pola będzie rozdawać jabłka i kwestować na rzecz rozbudowy Ośrodka. Wydarzenie organizowane jest przez lokalne partnerstwo Zawidawie. Start już w piątek 12 grudnia, o godzinie 14.00.

Jabłka to nieocenione źródło witamin, dlatego zachęcamy do jedzenia naszych polskich owoców i do dzielenia się zdrowiem i radością z obdarowywania innych – tłumaczy Zbigniew Kobyłecki, prezes Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki we Wrocławiu. – Jabłka są też pewną metaforą, symbolem przypominającym o naszej działalności, ponieważ patronem Fundacji jest wykładowca Politechniki Wrocławskiej i działacz społeczny, śp. Stanisław Jabłonka – dodaje Zbigniew Kobyłecki.

Pracownicy Fundacji będą kwestować na rzecz rozbudowy Ośrodka. W planach jest stworzenie nowego budynku, który będzie pełnił wiele funkcji ułatwiających życie osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Uruchomione zostaną dodatkowe miejsca w Domu Pomocy Społecznej oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy. W sumie w nowo powstałym budynku na pomoc będzie mogło liczyć ponad 20 osób, w tym osoby autystyczne.

Na stoisku Fundacji odbędzie się również kiermasz rękodzielniczych ozdób przygotowanych przez uczestników pracowni Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Ośrodku. Dekoracje mogą być wyjątkowym upominkiem świątecznym i elementem, który wyróżni naszą choinkę.

I kiermasz świąteczny na rynku Psiego Pola będzie okazją do spotkania się ze św. Mikołajem i wzięcia udziału w licznych grach i zabawach. Wśród atrakcji przygotowanych przez partnerstwo Zawidawie są też występy dzieci i wspólne śpiewanie kolęd. Podczas wydarzenia będzie można również skosztować świątecznych wypieków i ogrzać się przy kubku herbaty lub kawy.

W wydarzeniu organizowanym przez organizacje i placówki zrzeszone w lokalnym partnerstwie Zawidawie, oprócz Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki, udział wezmą: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie, Fundacja Opieka i Troska oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. Bolesława Krzywoustego, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, a także Gimnazjum numer 2 im. Józefa Mackiewicza, Lotnicze Zakłady Naukowe oraz Szkoła i Przedszkole Marco Polo i Przedszkole Columbus.

I kiermasz świąteczny na rynku Psiego Pola już 12 grudnia w godzinach od 14 do 18. Zapraszamy!

(Fundacja Przyjazny Dom)