MEGAMOCNI

GaleriON już po raz trzeci

konkurs sztuka

Dodano 2014-04-30 10:29:46 | Autor: Jacek Gibel

Już po raz trzeci odbędzie się Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON. Zgłoszenia można składać do 15 maja.

Pomysłodawcą przeglądu jest wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Moloń. Ideą jest promocja wytworów i produkcji artystycznych niepełnosprawnych twórców z Dolnego Śląska oraz wyszukanie wśród nich osób szczególnie uzdolnionych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 15 maja przesłać pracę opisaną: imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora, tytułem pracy i danymi osoby pilotującej na adresy odpowiednie dla placówek i organizacji z regionu dawnego województwa:

  • jeleniogórskiego jg@galerion.pl (powiaty: jeleniogórski, kamiennogórski, jaworski, złotoryjski, lwówecki, lubański, bolesławiecki, zgorzelecki),
  • legnickiego leg@galerion.pl (głogowski, lubiński, polkowicki, legnicki, górowski),
  • wałbrzyskiego wb@galerion.pl (wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki, kłodzki),
  • wrocławskiego wr@galerion.pl (wrocławski, średzki, wołowski, trzebnicki, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński).

Do GaleriONu kwalifikują się zarówno prace plastyczne, jak i fotografie, krótkie filmy, krótkie formy teatralne, krótkie formy literackie czy recytacje.

Po dokonaniu przez Komisję wyboru prac osoby pilotujące zostaną poproszone o wysłanie oryginałów wytypowanych prac do regionalnych biur projektu. Wskazani przez Komisję Artystyczną uczestnicy przeglądu zostaną zaproszeni w czerwcu na otwarcie wystaw w wytypowanych galeriach regionalnych i na uroczyste koncerty, gdzie zaprezentują swoje talenty. Publiczna prezentacja wierszy (prozy) może odbyć się w wykonaniu własnym (autorskim) lub recytatora.

Finał GaleriONu 2014 odbędzie się we wrześniu we Wrocławiu w Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Wszystkie nadesłane prace ukażą się na stronie konkursu (www.galerion.pl), dodatkowo prace finałowe zostaną wydane w formie multimedialnej.

Szczegółowych informacji udziela Małgorzata Karmińska ze Stowarzyszenia MOTYL Wałbrzych pod numerem telefonu 668 267 464.

zdj. lubin.pl

(inf. własna/galerion.pl)