MEGAMOCNI

Gdyński bar znów zatrudnia niepełnosprawnych

Bar bez_barier gdynia

Dodano 2013-06-03 09:15:45 | Autor: Jacek Gibel

W miejscu popularnego niegdyś gdyńskiego Promyczka stanął nowy bar. Domowy Mleczny - podobnie jak jego poprzednik - również zatrudnia osoby niepełnosprawne i osoby długotrwale bezrobotne.

W ten sposób gdyński Grabówek znów ma miejsce, gdzie można tanio i porządnie zjeść.

Po upadku Promyczka gdyńscy włodarze nie chcieli rezygnować z projektu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Sprzęty z baru, zajęte wcześniej przez długi, odkupiła Fundacja Pro Caritate Gedanensis, której wydzierżawiono pomieszczenie. Zatrudniono również - zgodnie z wcześniejszymi planami - siedem osób, które wcześniej pracowały w Promyczku, a ostatnie dwa lata były bezrobotne. W barze Domowym Mlecznym pracę znalazły także inne osoby niepełnosprawne, a dodatkowo odbywają się tam praktyki Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Jak mówi prezes Fundacji, Jesteśmy przedsiębiorstwem ekonomii społecznej, co oznacza, że zatrudniamy niepełnosprawnych oraz osoby, które były długotrwale bezrobotne i w ten sposób mają szansę wrócić na rynek pracy. Bardzo dobrze się z nimi pracuje, to niezwykle pracowite osoby.

Z otwarcia baru cieszą się jednak nie tylko niepełnosprawni.

Jak tylko otworzyliśmy drzwi baru, ludzie zaczęli tłumnie przychodzić i z dnia na dzień jest coraz więcej klientów - dodaje. - Naszą specjalnością są pierogi.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/naszemiasto.pl)