MEGAMOCNI

Głogów rozdał wózki inwalidzkie

akcje Fundacja Głogów wózek

Dodano 2013-06-18 09:51:09 | Autor: Emil Kowalski

Fundacja Jesus Christ Security, która funkcjonuje Kościele Zielonoświątkowym, stworzyła inicjatywę rozdawania wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Działając wspólnie z Stowarzyszeniem „Joni i Przyjaciele”, zorganizowali oni taką akcję w Głogowie.

Oprócz wózków, rozdawano także inny sprzęt rehabilitacyjny. Do Głogowa trafiło 60 wózków inwalidzkich oraz chodziki, balkoniki i kule. Jest to sprzęt używany lecz w bardzo dobrym stanie. Rozdawanie odbywało się w siedzibie głogowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Sonar przy ul. Okrężnej.

Niepełnosprawni, którzy ubiegali się o przyznanie sprzętu, nie musieli wykazywać specjalnych zaświadczeń o swojej chorobie a jedynie wypełnić specjalny formularz, gdzie dokładnie ją opisywali. Wszystko odbyło się na zasadzie wzajemnego zaufania.

W powiecie głogowskim i samym mieści, potrzebne jest jeszcze około 30 wózków. Organizatorzy akcji, zapowiadają kolejną akcję.

Należy podkreślić znaczenie takich inicjatyw i pochwalić organizatorów za pomysł i skuteczną realizację. Zapewne, wiele osób w ten sposób otrzymało bardzo ważną pomoc. Chciałoby się, aby takie akcje, zostały przeprowadzone także w innych miejscach w całej Polsce. Właśnie dlatego, Fundacja Jesus Christ Security, działa w tym kierunku i realizuje takie akcje już od kilku miesięcy.

Dotychczasowo przeprowadzono:

  • w dniu 12.06.2013r.
  • w Poznaniu, dniu 13.06.2013r.
  • w Świebodzinie,
  • w dniu 14.06.2013r. w Głogowie.

info. własne/glogow-info.pl/jchs.pl