MEGAMOCNI

Głogów z własną stroną internetową

bez_barier Głogów internet

Dodano 2014-11-12 12:40:07 | Autor: Jacek Gibel

Powiat głogowski uruchomił własną stronę internetową przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. Stanowi ona kompendium wiedzy z zakresu szeroko pojętej problematyki osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych.

Znajdują się na niej najpotrzebniejsze informacje dotyczące instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, jak również orzecznictwa, edukacji, zatrudniania, uprawnień i ulg, jakie im przysługują - mówi Agnieszka Dyk, Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Głogowie. – Żywimy nadzieję, że ta strona skutecznie ułatwi osobom nie w pełni sprawnym oraz starszym funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym powiatu, a także spotka się z dobrym odbiorem.

Na stronie odnaleźć można również aktualności z regionu, między innymi o organizowanych zbiórkach czy akcjach pomocowych.

Użytkownicy mogą przedstawiać również własne propozycje dotyczące informacji zawartych na portalu bądź aktualizować istniejące już dane.

Stronę można znaleźć pod adresem http://niepelnosprawni.powiat.glogow.pl/

zdj. niepelnosprawni.powiat.glogow.pl

(inf. własna/regiofan.pl)