MEGAMOCNI

"Grillowanie na polanie" w Kaczorowie

bez_barier Dolnośląskie imprezy

Dodano 2014-06-25 13:31:50 | Autor: Jacek Gibel

W związku z Europejskim Dniem Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych, w piątek 26 czerwca już po raz piętnasty zorganizowana zostanie Biesiada Integracyjna "Grillowanie na polanie".

Impreza rozpocznie się o 17:00 w Restauracji Nad Potokiem w Kaczorowie (Dolnośląskie). W programie znajdzie się masa konkursów i gier, których uczestnicy nagrodzeni zostaną "pocieszkami" - słodyczami. Czołowa trójka w każdej konkurencji otrzyma dodatkowo medale oraz nagrody rzeczowe.

Społeczne znaczenie Biesiady integracyjnej jest nie do przecenienia - mówi Leszek Karbowski, prezes zarządu Jeleniogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. - Uczestnicy mimo że siedzą na wózkach, są niewidomi, często podpierają swoje niełatwe życie kulami, nie skarżą się na swój los, nie obwiniają innych ale promieniują uśmiechem, energią, przedsiębiorczością i różnymi talentami. Integrują się i potrafią się świetnie bawić.

Dla uatrakcyjnienia spotkania, spośród uczestniczek wybrana zostanie "Królowa Lata 2014".

W trakcie pikniku będą serwowane dania z grilla, podawane napoje ciepłe oraz zimne, a do tańca zespół muzyczny "Duet – Bend". Każdy uczestnik Biesiady otrzyma też pamiątkowy znaczek okolicznościowy. Goście mogą też liczyć na samochód, który zawiezie na imprezę i odwiezie z niej. Autobus do Kaczorowa odjeżdża o godz.16.30 z ul. Modrzejewskiej - róg Wojska Polskiego (obok byłej stacji paliw).

zdj nadpotokiem.com

(inf. własna/jelonka.com)