MEGAMOCNI

Gronkiewicz-Waltz - będą lepsze tramwaje dla niepełnosprawnych

komunikacja tramwaje Waltz Warszawa

Dodano 2013-10-18 13:16:19 | Autor: Emil Kowalski

Nowe, supernowoczesne, lżejsze i bardziej przyjazne dla niepełnosprawnych, tramwaje pojawią się w do 2015 roku w Warszawie. Stolica zamówił 45 sztuk tych pojazdów. Pierwsze z nich, pojawią się z początkiem lata 2014 roku.

Nowym tramwajem, Jazz Duo, chwali się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zdjęcie pojazdu opublikowała na swoim Facebook’u. Oto jak będzie wyglądał:

zdj. Profil Hanna Gronkiewicz Waltz - Facebook

Kurier kolejowy” podaje, że „w porównaniu z pierwszymi założeniami zmieniony został wygląd jego przodu. Przednia szyba nie będzie zamontowano pod skosem, tylko pionowo. Uniknięto w ten sposób ryzyka częstych odbić światła, które utrudniają jazdę.

Nowy model tramwaju, będzie mocno różnił od obecnych, które są w użyciu. „Będzie miał całkowicie płaską, niską podłogę. Jej kształt będzie tak dopracowany, żeby skraj podłogi był odległy od krawędzi przystanku jedynie o 5 cm. Ma to ułatwić wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym, a także matkom z wózkami z dziećmi. Kolejną innowacją będzie nowy układ wszystkich siedzeń w tramwaju prostopadle do kierunku jazdy.” - czytamy w Kurierze.

Nowe pojazdy, będą bardziej energooszczędne i mają zużywać o 7% mniej energii niż starsze modele. Mają też być, od obecnie użytkowanych „Swingów” o 1 tonę. Będą też wyposażone w baterie, które zadziałają w razie zerwania trakcji. To pozwoli na przejechanie maszyny przez długość 45 metrów. Zatem, będzie możliwe bezpieczne jej wyhamowanie. 

info. własne/kurierkolejowy.eu