MEGAMOCNI

Gry przyjazne niepełnosprawnym - FIFA 13 najlepsza

aplikacje gry konkursy wyróżnienia

Dodano 2013-01-03 14:28:19 | Autor: Emil Kowalski

Uwielbiamy grać w różne gry i w ten sposób oderwać się od szarości dnia codziennego. Zazwyczaj oceniamy gry pod względem grafiki, muzyki, fabuły. Okazuje się jednak, że także problem niepełnosprawności w tej dziedzinie również jest brany pod uwagę.

Istnieje fundacja non-profit, która wystawia recenzje gier. AbleGamers dostarcza opinie o grach wideo pod względem przystępności dla osób, które cierpią na różnego rodzaju niepełnosprawności. Na stronie fundacji dowiemy się czy gra jest przyjazna dla osób ze słabym słuchem lub z problemami ruchowymi.

Serwis przyznał nagrodę gry roku. Laureatem tegorocznego konkursu, została gra symulacyjno – strategiczna FIFA 13 (piłka nożna). Na wybór, wpłynęły m.in: możliwość przypisania poszczególnych akcji do dowolnych klawiszy klawiatury. Można również uruchomić opcję gry wyłącznie myszką. Poza tym wiele innych funkcji.

Wśród laureatów znalazły się również tytuły: XCOM-Enemy Unknown (można grać jedną ręką, przyjazne barwy) oraz Colour Bind.

Zapewne wiele osób niepełnosprawnych zna te tytuły i cieszy się z tych udogodnień. Oczywiście można zainstalować do dowolnych aplikacji, urządzenia wspomagające (pady. "jednoręczne”) obsługę, lecz są to narzędzia dosyć drogie. Dlatego też, dobrą inicjatywą jest nagradzanie twórców oprogramowania za dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych swoich utworów. To daje gwarancję dalszego rozwoju w tym kierunku – większej ilości aplikacji z uwzględnieniem niepełnosprawnych

inf. własna/gry.wp.pl