MEGAMOCNI

Gryf Basket Cup 2013 - drugi turniej za nami

bez_barier Gryf koszykówka streetball

Dodano 2013-07-15 09:57:36 | Autor: Jacek Gibel

Właśnie zakończył się drugi turniej koszykówki ulicznej (streetball) z cyklu Gryf Basket Cup 2013. Zawody odbyły się na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Podobnie jak pierwszy turniej, także i ten miał szczególny charakter, ponieważ na boisku spotkali się i grali obok siebie koszykarze pełnosprawni i niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach: Otwartej i Integracyjnej.

Uczestnicy rozgrywek pochodzili z prawie całego województwa, jedna z ekip przyjechała aż z Kołobrzegu.

Zespoły grały w ustawieniu 3 na 3 na jeden kosz. Dopuszczalne było posiadanie jednego rezerwowego i większość zespołów z tej możliwości skorzystało. Mecze były rozgrywane w dwóch połowach po 5 minut z przerwą 2 minutową. Gracze zdobywają nie tak jak w tradycyjnej koszykówce 2 i 3 punkty, a odpowiednio 1 i 2. W sytuacji faulu w czasie oddawania rzutu, faulowanemu przysługuje 1 rzut osobisty.

Zgodnie z regulaminem istnieje możliwość zakończenia meczu w krótszym terminie pod warunkiem, że jedna z ekip rzuciłaby 15 punktów – w czasie turnieju miały miejsce dwa takie przypadki. Była również możliwa 2-minutowa dogrywka, która miała miejsce również dwa razy.

W turnieju w Policach wzięło udział więcej drużyn niż to miało miejsce w pierwszym turnieju. W grupie Otwartej wystąpiło 9 zespołów, a w grupie Integracyjnej 3 ekipy.

Zwyciężył zespół REDA TEAM, który w finale pokonał zespół WHOS YA DADDY 7:4. Jednocześnie zespół WHOS YA DADDY stał się liderem w klasyfikacji generalnej, ponieważ w poprzednim turnieju zajął 2 miejsce, podczas gdy ich przeciwnicy nie grali wcześniej.

W grupie Integracyjnej wygrał - po raz drugi - zespół Millenium z Kołobrzegu, który przewodzi w klasyfikacji generalnej.

W turnieju w Policach zostali również po raz pierwsi wybrani MVP (Most Valuable Player - Najbardziej Wartościowy Zawodnik):
- w grupie Integracyjnej - Marcin Racinowski z zespołu Millenium z Kołobrzegu
- w grupie Otwartej - Marek Cwelich z zespołu Reda Team

Kolejne zawody Gryf Basket Cup odbędą się już w najbliższy weekend w Przecławiu.