MEGAMOCNI

Harkowska niepokonana w Castiglione della Pescaia

kolarstwo parakolarstwo

Dodano 2014-05-13 09:12:44 | Autor: Jacek Gibel

Zakończyły się pierwsze, rozgrywane w Castiglione della Pescaia, zawody tegorocznego Pucharu Świata w parakolarstwie. Dziewiątka zawodników może poszczycić się maksymalną ilością punktów po wygraniu zarówno wyścigu ze startu wspólnego, jak i czasówki. W tym gronie jest Anna Harkowska.

W wyścigach kategorii C5, w której startuje Harkowska, wzięło udział pięć zawodniczek. Polka była bezkonkurencyjna w obu startach, wygrywając je z dużą przewagą. Jazdę indywidualną na czas wygrała z przewagą 1:17 min nad drugą Amerykanką Samanthą Heinrich. W wyścigu ze startu wspólnego odskoczyła rywalkom jeszcze bardziej. Heinrich przybyła na metę blisko sześć minut po naszej zawodniczce.

Niewiele brakowało, a komplet punktów miałby też Rafał Wilk (kategoria H4). Polak z dużą przewagą wygrał wyścig ze startu wspólnego, w czasówce zajął jednak drugie miejsce, przegrywając zaledwie o cztery sekundy z Francuzem Joelem Jeannotem. Na pochwałę zasługują dwaj inni nasi reprezentanci w tej kategorii - Zbigniew Wandachowicz (5 ze startu wspólnego i 7 w czasówce) oraz Krystian Giera (odpowiednio 11 i 6).

Równie dobrze spisała się Renata Kałuża (H3), która również po drugim miejscu w jeździe na czas (32 sekundy za Brytyjką Karen Darke) wygrała wyścig ze startu wspólnego, wyprzedzając drugą Annę Oroszovą o blisko 9,5 minuty.

Polscy kolarze niewidomi i niedowidzący przywieźli z Włoch jeden brązowy krążek, który był zasługą pary Marcin Polak/Michał Ładosz. Polacy zajęli trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego i uplasowali się tuż za podium czasówki. Nasz drugi męski tandem - Piotr Kołodziejczak z pilotem Arturem Korcem - zajął odpowiednio 6 i 17 miejsce. Na 17 pozycji uplasował się też Przemysław Wegner (pilot: Robert Płotkowiak), który nie startował w jeździe na czas. Iwona Podkościelna (pilot: Aleksandra Wnuczek) zajęły czwarte miejsce w wyścigu na czas i szóste w wyścigu ze startu wspólnego.

Wśród innych niepokonanych we włoskim Castiglione della Pescaia zawodników znalazł się też m.in. Alex Zanardi.

Kolejne zawody parakolarskiego Pucharu Świata odbędą się w dniach 25-27 lipca w hiszpańskiej Segovii.