MEGAMOCNI

II Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”

Dymna konkursy poezja poezja_niepełnosprawnych

Dodano 2013-01-28 09:39:04 | Autor: Jacek Gibel

„Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej ogłasza II Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne powyżej 16 roku życia, które piszą wiersze. Mogą to być osoby piszące rękami, ustami, stopami, a nawet powiekami (za pomocą specjalnych programów komputerowych).

W tym roku przewidziane są dwie kategorie: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami. Laureatom konkursu w obydwu kategoriach zostaną przyznane nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II miejsce – 3 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł.

Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Leszek Aleksander Moczulski i Adam Ziemianin. Członkowie jury nie znają nazwisk poszczególnych uczestników konkursu, otrzymują jedynie wiersze z numerem kodu przypisanego autorom. Każdy uczestnik konkursu, jest zobowiązana do przesłania 5 utworów poetyckich. Wiersze oraz wymagane dokumenty, w tym m.in. kopie orzeczenia o niepełnosprawności należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: biuro@republikamarzen.org z dopiskiem „Konkurs poezji” lub pocztą tradycyjną na adres:
Spółdzielnia Socjalna „Republika Marzeń” Fundacji Anny Dymnej
ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4,
30-198 Kraków
z dopiskiem „Konkurs poezji”, nie później niż do 25 marca 2013 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi 17 maja. Wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca, podczas 9. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie.

Ogólnopolski Konkurs Poezji „Słowa, dobrze że jesteście” odbywa się już po raz drugi. W ubiegłym roku swoje wiersze nadesłało 537 osób z całej Polski. Konkursowe jury wyłoniło trzech laureatów konkursu i przyznało 14 wyróżnień.

zdj. sxc.hu

(republikamarzen.org)