MEGAMOCNI

II Światowy Ranking Osób Niepełnosprawnych w łucznictwie - komplet medali Polaków

łucznictwo mistrzostwa

Dodano 2013-07-08 14:44:07 | Autor: Jacek Gibel

Wczoraj zakończyły się zmagania niepełnosprawnych łuczników w II Światowym Rankingu Osób Niepełnosprawnych. Z czeskiego Novego Mesta polscy zawodnicy przywieźli trzy krążki - po jednym w każdym kolorze.

W zawodach wzięło udział 132 zawodników z 14 krajów, w tym dziewięcioosobowa reprezentacja Polski. W rozgrywkach drużynowych nasza ekipa w składzie Milena Olszewska, Alicja Bukańska i Grażyna Wojciechowska zdobyła złoty medal, pokonując w finale drużynę Ukrainy 193:168.

Olszewska dotarła też do finału zawodów indywidualnych, gdzie trafiła na rywalkę z ostatnich igrzysk paraolimpijskich, Javzmaa Bayabasuren z Mongolii. Tym razem nasza łuczniczka musiała uznać wyższość rywalki i po porażce 0:6 zadowolić się srebrnym krążkiem.

Brąz przypadł w udziale Piotrowi Sawickiemu, który pokonał 6:2 Francuza Stephane'a Gilberta. Wcześniej Sawicki przegrał 2:6 z triumfatorem imprezy, Rosjaninem Antonem Zyapaevem.

Bliscy medalu byli też nasi łucznicy bloczkowi w konkurencji drużynowej. W półfinale ustanowili rekord Polski wynikiem 228 punktów, ale było to za mało na ekipę USA - późniejszych zwycięzców zawodów - która zdobyła o jeden punkt więcej. W walce o brązowy medal Marek Kantczak, Adam Dudka i Krzysztof Kornatowski nie sprostali reprezentacji Rosji i przegrali 212:229.