MEGAMOCNI

III Podkarpacki Memoriał Sportowy im. bł. Jana Pawła II

lekkoatletyka memoriał pływanie Podkarpackie sport

Dodano 2014-03-25 08:33:44 | Autor: Jacek Gibel

Już 2 kwietnia odbędzie się III Podkarpacki Memoriał Sportowy im. bł. Jana Pawła II. Impreza ma na celu nie tylko integrację osób niepełnosprawnych, ale też promowanie wolontariatu wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy chcą też pokazać, że bieganie, pływanie i kontakt z wodą to znakomity sposób rehabilitacji nie tylko dzieci i młodzieży, ale także osób starszych.

W Memoriale ma wziąć udział około 1000 osób z całego województwa. W dwóch poprzednich edycjach wystąpiło łącznie około 1700 uczestników. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Impreza we współpracy z Zespołem Szkół nr 6, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, parafią p.w. bł. Jana Pawła II oraz duszpasterstwem Baszta, rozpocznie się 2 kwietnia 2014 roku, w rocznicę śmierci papieża. Głównym punktem Memoriału będzie przepłynięcie 9665 basenów - jednego za każdy dzień pontyfikatu.

Impreza rozpocznie się o 14:30 częścią dla osób niepełnosprawnych, podczas której dzieci, młodzież i dorośli z województwa wezmą udział w sztafecie lekkoatletycznej. Pełny program Memoriału widoczny jest po kliknięciu w obrazek. Do udziału w imprezie można zapisywać się do końca marca. Więcej informacji na stronie Memoriału.

Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

zdj. rst24.pl

(inf. własna/rst24.pl)