MEGAMOCNI

Innowacyjny kierunek UŚ związany z włączeniem cyfrowym

studia uczelnie

Dodano 2013-12-12 10:39:54 | Autor: Emil Kowalski

Uniwersytecie Śląski uruchomi nowy kierunek studiów. W środę 11 grudnia 2013, odbyła się konferencja na ten temat. Kierunek będzie nosił nazwę "Włącznie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia".

W konferencje poświęconej szerokorozumianej dostępności jak i  nowemu kierunkowi studiów podyplomowych, wzięła udział Fundacja Widzialni, która zajmuje się przeprowadzaniem audytów dostępności stron internetowych oraz przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu.

W ramach nowego działu Uniwersytetu Śląskiego, studenci będą się kształcić horyzontalnie w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Wśród zagadnień znajdą się obszary dotyczące tworzenia stron www, audiodeskrypcji dedykowanej osobom niewidomym, tworzenia filmów i multimediów dla osób głuchych, elementy projektowania uniwersalnego przestrzeni architektonicznej.

Jest to innowacyjne przedsięwzięcie edukacyjne, które zawiera w sobie elementy humanistyczne, techniczne, socjologiczne i informacyjne. Na uruchomienie kierunku, Uczelnia będzie się starać o wsparcie finansowe z funduszy norweskich. Inicjatorzy planują, że zostanie on uruchomiony w lutym 2014 roku.

info. własne/Widzialni

zdj. JuSz/Wikipedia