MEGAMOCNI

IV Gorlicki Dzień Osób Niepełnosprawnych w barwnym korowodzie

bez_barier Gorlice marsz żonkile

Dodano 2013-05-17 09:28:57 | Autor: Emil Kowalski

To już czwarta z kolei edycja tej imprezy. Przez miasto Gorlice przeszli podopieczni warsztatów terapii zajęciowej działających na terenie Powiatu Gorlickiego, ośrodków wychowawczych oraz stowarzyszeń zrzeszających osoby niepełnosprawne. 

Wraz z nimi, pojawiło się tysiące przepięknych żonkili. Początek obchodów to uroczysta Msza Święta odprawiona w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Potem wszyscy udali się maszerując i nadając jednocześnie ulicom, kolorów, do Jarmarku Pogórzańskiego. 

Podczas imprezy odbyły się liczne zabawy integracyjne dla dzieci, które były prowadzone prowadzone przez clownów na szczudłach. Słuzby interwencyjne w tym Straż Graniczna, Policja i Pogotowie, zaprezentowały swoje pojazdy specjalistyczne. Można było również podziwiać, rekodzieła i wyroby artystyczne wykonane podczas warsztatów terapii zajęciowej.

W Marszu Żonkilowym udział wzięłli także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance wraz z wolontariuszkami ze Szkolnego Koła "Caritas", które planuje także w najbliższym czasie zorganizować loterię fantową, z której dochód będzie przeznaczony na wspólny czerwcowy wyjazd rekreacyjno-krajoznawczy do Biecza i Dębowca. 

Marsz odbył się 14 maja.

info. własne/powiatgorlicki.pl

zdj. Wikipedia