MEGAMOCNI

IX Ogólnopolski Mityng Pływacki Niepełnosprawnych w Drzonkowie

Drzonków pływanie

Dodano 2013-05-22 14:48:59 | Autor: Jacek Gibel

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START było organizatorem IX Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych w Drzonkowie. W imprezie wzięło udział 45 sportowców niepełnosprawnych z 9 klubów w Polsce, w tym zawodnicy kadry narodowej i medaliści Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu. Po raz pierwszy w historii sportowcy niepełnosprawni uczestniczyli wspólnie z osobami pełnosprawnymi w tak ważnych zawodach jakimi jest Grand Prix Polski.

Do końcowej klasyfikacji indywidualnej zawodników brane były pod uwagę najlepsze wyniki dwóch konkurencji ze wszystkich startów danego zawodnika. Najlepszą zawodniczką okazała się medalistka paraolimpijska Oliwia Jabłońska ze Startu Wrocław z wynikiem 1484 pkt. Drugie miejsce miejsce zajęła Katarzyna Sobczak (Start Wrocław) – 1253 pkt, a trzecie Paulina Woźniak (Start Szczecin) – 1194 pkt..

Wśród panów klasyfikację wygrał zawodnik Startu Kalisz, Patryk Biskup z wynikiem 1437 pkt. Biskup jako jedyny ustanowił nowy rekord Polski (na 50m stylem grzbietowym czasem 32,70s). Drugie miejsce przypadło jego imiennikowi Patrykowi Karlińskiemu (Start Szczecin), który zdobył 1371 pkt, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Rodziewicz z CULANI Warszawa, zdobywając 1332 pkt.