MEGAMOCNI

Jad kiełbasiany w gardło na astmę

astma botoks

Dodano 2014-03-25 07:40:16 | Autor: Jacek Gibel

Botoks uważany jest powszechnie za specyfik dla gwiazd ekranu i starzejących się, snobistycznych kobiet, które nie potrafią pogodzić się z obecnością zmarszczek na twarzy. Okazuje się jednak, że może on mieć i inne, medyczne zastosowanie.

Najnowsze badania pokazują, że zastrzyki z botoksu mogą być łagodzić astmę. Eksperymentu dokonali australijscy lekarze, którzy wstrzyknęli środek w struny głosowe pacjentów mających problemy z oddychaniem. Botoks częściowo sparaliżował mięśnie, umożliwiając ich rozluźnienie i ułatwiając oddychanie.

Efekty po wstrzyknięciu botoksu w struny głosowe utrzymywały się od dwóch do trzech miesięcy.

Miejscowe zastrzyki z botoksu - jadu kiełbasianego - mogą być efektywną terapią przy trudnych przypadkach astmy powiązanych z nienaturalnymi ruchami strun głosowych - powiedział profesor Phillip Bardin z Melbourne’s Monash Health. - Niektórzy z naszych pacjentów mieli jedną lub dwie iniekcje, ich stan znacznie się poprawił i nie potrzebowali więcej zastrzyków.

Terapia może jednak powodować zmiękczenie głosu. Jak mówią naukowcy, podczas 18-miesięcznych testów, żaden z pacjentów nie przejawiał problemów z przełykaniem.

zdj. thesportsphysio.wordpress.com

(inf. własna/Daily Mail)