MEGAMOCNI

Jak oczyścić organizm z toksyn

oczyszczanie organizm toksyny zdrowie

Dodano 2014-09-12 08:58:16 | Autor: Jacek Gibel

Nasze ciało jest niezwykłą machiną, dynamicznym systemem, który ma zdolności samoregulacji oraz samoleczenia. W optymalnych warunkach, czyli przy zdrowym trybie życia, odpowiednim odżywianiu oraz niezbyt dużym poziomie stresu, organizm nie choruje i sam oczyszcza się z wszelkich toksyn. Każda komórka zawiera enzymy detoksykujące, które przetwarzają i usuwają zanieczyszczenia.

Jak oczyscic organizm z toksyn.jpgW obecnych czasach ludzie są coraz bardziej osłabieni. Z jednej strony nie dbają o siebie w należyty sposób, a z drugiej są bombardowani coraz większą ilością toksyn, pochodzących ze środowiska. Dlatego też organizm nie radzi sobie ze sprawnym oczyszczaniem, a toksyny zaczynają się gromadzić w naszych ciałach. Zanieczyszczanie organizmu ma wpływ na powstawanie wielu chorób. Toksyny są czynnikami, które uszkadzają system biologiczny oraz wytrącają go z równowagi.

W naszych organizmach obecne są dwa rodzaje toksyn:

  • endogenne, czyli takie, które powstają w środku naszego ciała w wyniku przemian metabolicznych lub nadprodukcji niektórych substancji (np. hormonów).
  • egzogenne, czyli takie, które dostają się do ciała przez skórę, układ trawienny lub oddechowy. Są to np. metale ciężkie pochodzące ze spalin oraz ryb morskich, promieniowanie radioaktywne (RTG), pasożyty, wirusy, grzyby, bakterie, konserwanty i pestycydy, znajdujące się w produktach spożywczych.

Jak przeprowadzić detoksykację?

Warto wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc własnemu ciału przeprowadzając co jakiś czas detoksykację. Oczyszczanie najlepiej jest przeprowadzać w okresie wiosennym lub w momencie, kiedy zauważymy oznaki zanieczyszczenia. Zwykle przejawia się to kłopotami ze snem, zaburzeniami trawienia (wzdęcia, kłucia), częstymi infekcjami, alergiami, chronicznym przemęczeniem, wahaniem nastroju, cellulitem, wysuszoną skórą, krostkami i wypryskami.

Istnieje bardzo wiele sposobów na oczyszczanie organizmu i najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby dobrać najodpowiedniejszą metodę dla nas. Istotne są tu czynniki takie jak wiek, stan zdrowia, choroby, przyjmowane leki, sposób odżywiania.

Nasz organizm można wspomagać za pomocą:

  • picia większych ilości wody (ciepłej, niegazowanej) oraz ziół (powinny być dobrane dla konkretnej osoby)
  • robienia jednodniowych głodówek lub tygodniowych postów warzywnych (ich dokładna forma musi być skonsultowana wcześniej z dietetykiem lub lekarzem medycyny naturalnej)
  • przeprowadzania programów oczyszczających ze złogów (np. colowada plus)
  • wykluczenia glutenu, nabiału i mięsa na okres min 4 tygodni (w konsultacji z dietetykiem)
  • stosowania serii masażów z drenażem limfatycznym
  • podjęcia umiarkowanej aktywności fizycznej co drugi dzień. Umiarkowanej, czyli spokojnej – trucht, szybki spacer, nordic walking, joga, rower przez 40-60 minut.
  • zażywania naturalnych środków leczniczych takich jak sok z jęczmienia, Pau d'Arco lub miąższ aloesowy
  • stosowania homeopatii

zdj. infowire.pl

(Joanna Mendecka/infowire.pl)