MEGAMOCNI

Jak skutecznie leczyć łysienie?

Dodano 2016-04-08 11:11:41 | Autor: Dariusz Makuła

Metod leczenia łysienia albo przynajmniej jego zminimalizowania jest w dzisiejszych czasach kilka. W tym artykule opiszę na czym polegają poszczególne sposoby.

Łysienie jest problemem wielu mężczyzn. Niezależnie od tego, z jakim typem łysienia mamy do czynienia i z jakich przyczyn wystąpiło, wszystkie można leczyć lub przynajmniej zminimalizować jego przebieg. Metod leczenia łysienia jest całkiem sporo. W niniejszym artykule opiszę podstawowe metody medyczne.

1. Leczenie farmakologiczne
Leczenie tą metodą polega na stosowaniu doustnych leków na bazie fina sterydu lub minaxidilu. Powodują one zahamowanie wytwarzania w organizmie dihydrotestosteronu, odpowiedzialnego za osłabienie mieszków włosowych. Terapię trzeba niestety stosować ciągle, bo po jej zaprzestaniu włosy znów zaczynają wypadać. Niestety terapia ta wpływa na gospodarkę hormonalna całego organizmu, co może nie pozostać bez znaczenia dla zdrowia.

2. Odżywki
Metoda ta polega na wcieranie we włosy oraz łysinę odżywek lub maści zawierających witaminę A, B6 i E oraz cynk, keratynę i proteiny. Podobnie jak leki musi być stosowana ciągle aby efekt był zauważalny.

3. Mezoterapia
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednich preparatów, które muszą być odpowiednio dobrane przez lekarza. Metoda ta jest nieco bolesna, ale przynosi całkiem zadowalające efekty i wystarczy ok. 4-6 zabiegów, aby utrzymały się na stałe lub przynajmniej na dłuższy okres.

4. Laseroterapia
Laseroterapia, czyli inaczej pisząc, naświetlanie. Polega na stymulacji komórek cebulek włosowych do lepszego metabolizmu i ponownego wzrostu. Zabieg jest bezbolesny, ale terapia trwa co najmniej rok.

5. Przeszczep włosów
Przeszczep włosów jest metodą, którą stosuje się w ostateczności, kiedy wszystkie inne zawiodły. Polega na pobraniu bardzo cienkich pasemek włosów z tych obszarów głowy, na których jeszcze rosną i wszczepieniu ich na miejsce nie pokryte włosami.

Zabieg jest bardzo skuteczny, ale niestety nie powoduje zwiększenia ilości włosów (w miejscu, z którego są pobrane nie pojawią się nowe włosy) oraz nie daje gwarancji, że przeszczepione włosy się przyjmą. Poza tym nawet, udany przeszczep, nie likwiduje przyczyny łysienia, więc przeszczepione włosy prędzej czy później znów wypadną.