MEGAMOCNI

Jest lista szkół, które wezmą udział w akcji „Każdy jest komuś potrzebny”

akcje Dymna szkoły

Dodano 2013-06-28 22:38:56 | Autor: Emil Kowalski

To będzie już druga edycja projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Wczoraj, w siedzibie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, odbyło się posiedzenie kapituły konkursowej, która wybrała uczestników. NA stronie fundacji, zaprezentowano listę zwycięskich szkół.

Projekt „Każdy jest komuś potrzebny” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w klasach IV-VI oraz ich wychowawców, w Krakowie i powiecie krakowskim. Głównym celem projektu jest promowanie wolontariatu, a także rozwijanie postaw prospołecznych wśród uczniów oraz współdziałanie na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej.

Idea przedsięwzięcia wpisana jest w jego nazwę: „Każdy jest komuś potrzebny” (tytuł nawiązuje do wiersza „Sprawiedliwość” ks. Jana Twardowskiego). To znaczy, że ja mogę komuś pomóc, ale są również takie sytuacje, kiedy sam potrzebuję wsparcia. W trakcie zajęć uczniowie, wspólnie z prowadzącymi zajęcia, poszukają odpowiedzi na pytania: „W jaki sposób mogę pomagać?”, „W jaki sposób mogę poprosić o pomoc?”, „Jak się czuję, kiedy pomagam, i jak się czuję, kiedy ktoś mi pomaga?”, „Na czym polega różnica między pomaganiem a wolontariatem?”, „Jakie cechy powinien mieć superwolontariusz?” (w projekcie nazywany SuperWolo), „W jaki sposób sam mogę się stać SuperWolo?”.

Owocem projektu „Każdy jest komuś potrzebny” będzie zainicjowanie wspólnego działania na rzecz społeczności klasowej, szkolnej lub lokalnej. Na klasę, która zrealizuje najciekawszy projekt, będzie czekała nagroda – statuetka SuperWolo 2013. Wręczymy ją uroczyście 5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.

 

Kapituła w składzie:

Maja Jaworska – dyrektor Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Janina Dudzi– wicedyrektor Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Katarzyna Walaszek – kierownik Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Małgorzata Wach – specjalista ds. PR Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Zdecydowała, że do 2. edycji konkursu „Każdy jest komuś potrzebny” zakwalifikowały się następujące szkoły:

Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Tenczynku,

Prywatna Szkoła „Salwator” w Krakowie

Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek im. Laury Vicuna w Krakowie.

 

 

Zajęcia lekcyjno-warsztatowe, realizowane w ramach projektu, rozpoczną się we wrześniu (dokładne daty zajęć będą ustalane indywidualnie z dyrekcjami poszczególnych szkół). Owocem projektu „Każdy jest komuś potrzebny” będzie zainicjowanie wspólnego działania na rzecz społeczności klasowej, szkolnej lub lokalnejNa klasę, która zrealizuje najciekawszy projekt, będzie czekała nagroda – statuetka SuperWolo 2013. Wręczymy ją uroczyście 5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które przesłały swoje zgłoszenia. Kapituła była pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i rozwijania wolontariatu w poszczególnych placówkach. Gratulujemy zwycięskim szkołom. W najbliższych dniach skontaktujemy się z każdą ze szkół, aby ustalić szczegóły realizacji projektu. Kolejna edycja już za rok.     

Organizatorem projektu „Każdy jest komuś potrzebny” jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

info: Biuro Młodych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”/Fundacja "Mimo wszystko"