MEGAMOCNI

Jest praca dla niepełnosprawnych w zachodniopomorskim

Dobra Police praca Szczecin Zachodniopomorskie ZAZ

Dodano 2013-09-19 12:47:29 | Autor: Emil Kowalski

W Dobrej (woj. zachodniopomorskie) w powiecie Polickim, w dniu dzisiejszym, oficjalnie zostanie otwarty Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych (ZAZ).

Placówka to Międzygminny zakład aktywności zawodowej. Przygotowania do jej otwarcia trwały 5 lat. Będzie to przedsiębiorstwo ekonomii społecznej. Dzięki działalności placówki, niepełnosprawni będą mogli wypracować sobie emeryturę. Zatrudnionych zostanie 127 osób niepełnosprawnych.

Zarząd przedsiębiorstwa to konsorcjum złożone z koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, miastem Szczecin, gminą Kołbaskowo, gminą Dobra, Nowe Wapno oraz powiatem i gminą Police. Inwestycja kosztowała 16 mln. złotych. Urząd Marszałkowski zasponsorował 85% wydatków.

Zakład ten powstaje na 3-hektarowym terenie jaki przekazała gmina Dobra. Był to obszar jednostki wojskowej, do którego wybudowano drogę. Do tej pory, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, przeszkoliło 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz rzemieślników, którzy będą pracować w ZAZ.

ZAZ składa się z wielu działów i są to m.in.:  usługi składania elementów, pakowania, recyclingu, pralnia, kuchnia, stolarnia, ogrodnictwo i utrzymanie terenów, dział wspierania rozwoju i aktywności zawodowej. W tych dziedzinach, osoby niepełnosprawne będą pracować.

info. własne/strefabiznesu.gp24.pl