MEGAMOCNI

Joanna Mucha, pogratulowała medalistom igrzysk niesłyszących

Brzykcy Bułgaria igrzyska Mucha Pióro Sofia Zaręba

Dodano 2013-09-13 12:04:47 | Autor: Emil Kowalski

Minister Sportu i Turystki, Joanna Mucha, dwa dni temu gościła w swoim resorcie medalistów XXII Letnich Igrzysk Głuchych. Podczas spotkania, oficjalnie pogratulowała osiągnięć sportowych.

Zawodnicy niepełnosprawni, przyjechali ze swoimi trenerami i z działaczami Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Podczas rozmowy na tematy związane z kondycją związku oraz szerzej sportu osób niepełnosprawnych.

zdj. Ministerstwo Sportu

Nasi sportowcy, na igrzyskach, które odbyły się w Sofii, wrócili z 4 medalami (2 złote w pływaniu, 1 srebrny w lekkiej atletyce, 1 brązowy w judo). Polska zajęła 18 miejsce w klasyfikacji medalowej olimpiady.

XXII Letnie Igrzyska Głuchych odbyły się w dniach 26 lipca - 4 sierpnia 2013 r. w Sofii w Bułgarii. W Igrzyskach udział wzięło 90 reprezentacji i ponad 2800 zawodników.

Nasi medaliści:

- Artur Pióro, zawodnik klubu z Gliwic (srebrny medalista poprzednich Igrzysk Tajpej'2009) zdobył 2 złote medale w pływaniu: na dystansie 1500m stylem dowolnym z czasem 16:12.84 oraz na dystansie 400m stylem dowolnym z czasem 4:05.01 osiągając rekord igrzysk głuchych.

Trener: Marek Jabczyk

- Edyta Zaręba, zawodniczka Klubu Spartan Lublin - srebrny medal w lekkiej atletyce w maratonie,

Trener: Regina Jakubowska

- Natalia Brzykcy, zawodniczka klubu TON Poznań zdobyła brązowy medal w judo w kat. +78kg.

Trener: Radosław Miśkiewicz

Wyniki w grach zespołowych: piłka siatkowa, drużyna kobiet – 5. miejsce, piłka siatkowa plażowa, drużyna mężczyzn – 7. miejsce, piłka nożna, drużyna kobiet – 4. miejsce.