MEGAMOCNI

Joanna Mucha przyjęła niepełnosprawnych lekkoatletów - medalistów z Lyon

medale minister mistrzostwa Mucha rząd

Dodano 2013-07-30 07:58:08 | Autor: Emil Kowalski

Minister sportu Joanna Mucha, przyjęła wczoraj w siedzibie resortu, polskich sportowców - lekkoatletów niepełnosprawnych. Podczas swojego przemówienia, nie ukrywał zachwytu i zadowolenia z występu zawodników. Podkreślała ich niebywałą wytrwałość w dążeniu do celu i ich wyczyny na ostatnich mistrzostwach świata.

- Macie we mnie nie tylko wiernego kibica, ale także wsparcie w osiąganiu wytyczonych celów – rozpoczęła spotkanie  z niepełnosprawnymi lekkoatletami Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki.

Joanna Mucha podczas konferencji, zdj. Ministerstwo Sportu

 

Z mistrzostw świata, rozgrywanych w Lyonie polscy lekkoatleci przywieźli aż 26 medali, w tym: 10 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych.

- Zawsze z podziwem patrzę na wszystkich sportowców, którzy muszą zmierzyć się z tyloma przeciwnościami, pokonać trudności związane z wydolnością własnego organizmu, po to aby osiągnąć to, co dla innych jest niewyobrażalne – dodała szefowa polskiego sportu.

- Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Jest to dla nas zaszczyt i przyjemność, że Pani Minister świętuje z nami sukcesy. Lekkoatleci zawsze zdobywają najwięcej medali na igrzyskach paraolimpijskich, wiec mamy nadzieję, że będą podporą naszej reprezentacji podczas Igrzysk w Rio de Janeiro – powiedział Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”.

Zawodnicy i trenerzy chętnie dzielili się opowieściami o walce o medale, pobitych rekordach i wrażeniach z mistrzostw świata w Lyonie.

W „rankingu medalowym” Polska ze zdobytymi 26 „krążkami zajęła ósme miejsce na 67 klasyfikowanych reprezentacji. Pierwsza jest Rosja – 53 medale (26–16–11), drugie USA – 52 medale (17–18–17), trzecia Brazylia – 40 medali (16–10–14).

info. i zdj./Ministerstwo Sportu